Україна та її партнери працюють над декларацією про роботу над створенням повітряного шита для захисту від російських ракетних ударів.

Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.
Метою декларації стане побудова багаторівневого щита для захисту від російських ракетних обстрілів.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що російські ракетні удари по Україні, вочевидь, будуть продовжуватись.

“Україні вкрай необхідна ефективна протиракетна оборона. Дуже оперативно, до настання зими! Ми маємо на меті побудувати комплексну багаторівневу систему протиповітряної та протиракетної оборони України. І це буде внеском у спільну авіаційну безпеку всього Європейського континенту”, – сказав Єрмак.

Та це не єдина проблема для країни-агресора. У Росії проблеми на всіх фронтах. Зокрема й проблема з озброєнням та боєприпасами, яких не вистачає для мобілізованих, і ті скаржаться на застарілі зразки.

Про це політичний та економічний експерт Валерій Клочок розповів “24 каналу”.
Він нагадав, як у вересні, коли в РФ стартувала “часткова” мобілізація, “мобіки” скаржились у Мережі на іржаві автомати та інші застарілі зразки зброї. За словами Клочка, водночас не можна стверджувати про системність такого явища в російській армії.

“Мобілізовані, які перебувають на Луганщині, записали відео, на якому говорять, що одна частина озброєна автоматами, а інші – гвинтівками Мосіна. Ефективності від ведення війни такою зброєю не буде. Це може стримати контрнаступ ЗСУ, але це не означатиме перемогу. Через це у Росії намагаються розкрутити тему того, що ця війна “вітчизняна”, – розповів експерт.

Він зазначив, що зважаючи на всі факти, в Росії на сьогодні є проблема з озброєнням, зокрема з ракетами.

“Озброєння для мобілізованих не вистачає. Зараз говорять про додаткову мобілізацію у Росії: невідомо, у що вони всіх одягатимуть”, – сказав Клочок.

В Росії очевидно немає запасів озброєнь, адже там виготовляють ракети “з коліс” для атак по Україні.