9 жовтня очільник Офісу президента України Андрій Єрмак звернув увагу українців на те, що стратегія команди президента Володимира Зеленського у досягненні миру на Донбасі полягає не у звинуваченні Росії у всіх бідах, а у використані всіх можливих майданчиків для переговорів і зниження напруги, щоб рятувати життя українців і просувати інтереси офіційного Києва. Його заява прозвучала під час виступу в Королівському інституті міжнародних справ Chatham House.

Про це повідомляє сайт ОП.

“Наша стратегія полягає не в прославленні військових зусиль, не в організації дорослих промов і організації військових парадів. Наша стратегія полягає не втому, щоб виходити в телеефір і звинувачувати росіян у всіх наших нещастях, оскільки це, чесно кажучи, не дуже допомагає рятувати життя українців на передовій”, – заявив Андрій Єрмак.

Представник команди Зеленського вкотре нагадав, що сьогодні в Україні йде війна, тому “нам дуже важливо бути і обережними, і врівноваженими, щоб дійсно в реальному житті просувати інтереси України, використовувати всі можливі майданчики для переговорів, знижувати напругу, бо врешті-решт все це робиться для того, щоб рятувати життя наших людей”.

Андрій Єрмак звернув увагу на те, що до приходу Зеленського до влади більшість міжнародних гравців були переконані, що для миру існують дві перешкоди – і Росія, і Україна. Проте зараз усі прекрасно розуміють, що перешкода одна – це РФ. За словами політика, “саме від Росії сьогодні залежить, коли ця війна припиниться”. Очільник ОП додав, що зі свого боку офіційний Київ зробив все, що міг. Андрій Єрмак підкреслив, що наша країна готова і надалі “працювати кожного дня, не зупинятися, бо мир для нас вкрай необхідний, бо це першочергове сьогодні є питання”. Що стосується “практичних зусиль”, то Україна зараз виконує домовленості, досягнуті на “нормандській зустрічі” у грудні 2019 року в Парижі.