Кабінет міністрів під час сьогоднішнього засідання схвалив проєкт закону “Про вихід з Угоди про співпрацю держав ― учасниць Співдружності Незалежних Держав в боротьбі з незаконною міграцією” та проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України”. Про це у своєму Facebook повідомив народний депутат Василь Мокан.

Як зазначається, схвалення проєкту закону забезпечить вихід України з Угоди про співпрацю держав-учасниць СНД у боротьбі з незаконною міграцією та відповідно до статті 24 ЗУ “Про міжнародні договори України” дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для здійснення виходу України з даної Угоди.

Водночас, на думку міністрів, вихід з Угоди звільнить України від виконання формальних зобов’язань, які випливають з даної Угоди, та сприятиме активізації процесу укладення двосторонніх угод між Україною й іншими державами з урахуванням сучасних напрямів у сфері боротьби з нелегальною міграцією та врегулюванню питань реадмісії.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів прийняв рішення про вихід України з трьох міжнародних угод, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав. Угоди стосувалися ветеринарії, санітарної охорони територій держав, карантину рослин держав-учасниць СНД