Закриваючи тему Разумкова, можна констатувати, що в політичному сенсі він – “не жилец”. Так часто буває, коли людина дуже переоцінює себе, а в любові до себе Дмитру Олександровичу рівних мало. Про це пише журналіст Сергій Іванов на своїй сторінці в Фейсбук.

Денис Казанський влучно порівняв його з Литвином – ще однією персоною, яка дбала про свою зачіску більше, ніж про роботу, і в результаті опинився ніде. Я б сказав більше. Попри доволі ніжний вік у Разумкова – вайб радянського пенсіонера, мумії члена ЦК, яку щодня натирають поліроллю до глянсового блиску. В цьому сенсі він ідеально підійшов би ОПЗЖ або будь-якій іншій партії російсько-радянського штибу.

Впевнений, Разумков це розумів завжди і саме тому завбачливо намагався блокувати на своєму рівні то боротьбу з Медведчуком, то антиолігархічні законопроекти.

Енівей, голодувати Дмитро Олександрович не буде.

Успадкований соціологічний бізнес, хороші стосунки з олігархами, на яких він чесно відпрацював, а також ідейна близькість до Медведчука завжди принесуть йому достатню кількість хліба з маслом, лаку для волосся і поліролі.

З приводу відставки спікера висловилась на своїй сторінці також депутатка СН Ліза Богуцька.

Мені зараз апелюють, мовляв, це він привів мене в Парламент і я не маю права йти проти нього.

Так ось. Дмитро Олександрович дійсно запросив мене на З’їзд СН в 19 році, де я була названа сотою в списку Партії, який був озвучений на З’їзді. Насправді в список мене вносив Андрій Богдан.

Але ми всі: і я, і Дмитро і багато інших депутатів, в т.ч. мажоритарників, які пізніше стали міністрами, а деякі після місцевих виборів – мерами або головами ОДА, йшли під брендом Слуги народу, безумовним лідером якої був Зеленський. Що Разумков, що Стефанчук, що Арахамія, що Богдан або Гончарук … При всій до них повазі, лідером бренду був Володимир Олександрович.

Це перше.

Друге: я підтримувала Зеленського всю Президентську кампанію.

Думаю, що все це пам’ятають. Багато писала про програму Президента, про “Державу в смартфоні”, про деолігархізацію, про судову реформу, про дороги і річковий транспорт. Програма Президента на 90% збігалася з моїм світоглядом. Разом з Андрієм Богданом ми зробили все, щоб повернути Михайлові Саакашвілі українське громадянство.
Справа взагалі не в тому, хто кого привів.
У період Парламентської кампанії всі кандидати в депутати прагнули сфотографуватися із Зеленським, щоб показати, що вони – ЙОГО команда. Команда Президента.

Те, що Дмитро Олександрович вирішив будувати свій політичний проект, окремий від СН – стало зрозуміло давно.

У всякому разі, всі пам’ятають його відео-ролик, де він один в порожньому місті, в порожніх коридорах Парламенту, в порожньому сесійному залі. І його коментар до цього ролику: “Починаємо працювати!”
Уже багато часу з ключових питань у Спікера інша думка. Інша від думки Президента і від думки більшості у фракції.
У мене теж буває інша. Особливо по антіковідним заходам. Але я нікому її не нав’язую і не збираю голоса в мою підтримку. І я не Спікер.

Разумкова на місце Спікера делегувала фракція. (Монокоаліція). Вона може його відкликати і призначити іншого.

Я не знаю точних причин, але Тимчасова Слідча Комісія з розслідування обставин, що сприяли окупації Криму, яку я створювала рік, так і не була винесена в зал для голосування, а мої запити апарату Спікера назвати причину завжди поверталися з відповіддю, що питання передані на розгляд в регламентний комітет.

Хоча там він уже був рекомендований до винесення в зал. Було очевидно, що створення ТСК навмисне пускають по колу в “дцять” раз, щоб в результаті завалити процес.