У вівторок журналісти програми розслідувань “Схеми” повідомили, що напередодні на їхню знімальну групу напали в кабінеті очільника “Укрексімбанку”. За словами журналістів, сталося це під час запису інтерв’ю з головою правління банку Євгеном Мецгером. Напад здійснила охорона банку на прохання самого ж Мецгера.

Згодом представники прокуратури Києва прибули до “Укрексімбанку” для вручення підозри у справі щодо нападу, але вже  Мецгера не було на робочому місці. Про це повідомила речниця столичної прокуратури Надія Максимець, передає “Суспільне”.

Вони (слідчі — ред.) зайшли всередину для здійснення процесуальних дій. Поки що в мене немає інформації про те, що ті особи, з якими планувались процесуальні дії, знаходяться на робочих місцях, — розповіла речниця.

Повідомляється, що підозру повинні були отримати одразу дві особи. Але усе нічого не вдалося. 

Коли, представники Нацполіції та прокуратури зв’язалися з адміністрацією банку та дізналися, стало відомо що один з підозрюваних склав повноваження, а інший написав заяву на звільнення.  Отже, підозри будуть вручені тоді, коли буде встановлене місцеперебування підозрюваних.

За словами журналістів, причиною нападу є те, що банкіру не сподобалось запитання репортера Кирила Овсяного. Після цього охорона “скрутила” оператора Олександра Мазура, відібрала у знімальної групи техніку й видалила запис інтерв’ю. Потім, як стверджують Овсяний і Мазур, їх ще годину утримували в кабінеті.

Журналісти звернулись із заявою до поліції. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”.

Натомість в “Укрексімбанку” відкинули звинувачення та, своєю чергою, звинуватили журналістів програми “Схеми” у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом.

Також там стверджували, що “журналіст з оператором без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку (з усією записувальною та освітлювальною технікою)”.