Сьогодні, 4 вересня, у Полтаві суд обрав запобіжний захід міському депутатові Євгену Диканю від фракції “За майбутнє”, яку за повідомленнями певних ЗМІ ймовірно фінансує олігарх Ігор Коломойський. Його підозрюють у корупції під час видачі дозволів на будування.

2 вересня Євгена Диканя затримали за підозрою у хабарництві (ч.3 ст. 368 ККУ). Разом із Диканем на одержанні неправомірної вигоди викрили й головного архітектора міста Миколу Шевельова.

Після оголошення рішення суду, Євген Дикань заявив, що справу проти нього сфабрикували політичні опоненти. За його словами, конкуренти хочуть розвалити коаліцію в міськраді та змістити мера міста Олександра Мамая.

«Перед останньою сесією до мене приходили з пропозицією на рахунок того, щоб я зібрав фракцію депутатів і проголосував проти Олександра Федоровича Мамая. Я відмовився це робити. Мене попередили після цього, підходили до наших депутатів “За Майбутнє” і говорили про те, що я їм заважаю. Тому шо хочуть розвалити коаліцію і зняти Олександра Федоровича. Я ще раз кажу – ніхто не зможе нам вказувати і говорити що нам робити. Ми депутати обрані народом. Жодна людина не дозволить розповідати, як нам жити. Тому мені після сесії останньої, зустрічалися з нашими депутатами і мені говорили, зраджували, що в будь-якому випадку мене закриють. Зараз вони це роблять. Повністю сфальсифікована справа. Повністю, за повним беззаконням». – заявив Дикань.

Також він наголосив, що:

«Я заявляю ще раз, шо це все було замовлено і зроблено. Я знав про це ще за два тижні, до того, як я їхав. Мені говорили, шо я всім заважаю, мене закриють. Вони це зараз і зробили. Ось така ситуація. На даний момент я думаю, коли все це закінчиться, я дам прес-конференцію: конкретно з прізвищами, конкретно з партіями, які мені робили пропозиції, і з конкретними людьми, які це все говорили», – сказав депутат.

Після суду Диканя забрали медики швидкої допомоги.

Нагадаємо, Служба безпеки України 2 вересня провела обшуки в приміщенні Полтавської міської ради.

Зокрема журналісти повідомляли, що слідчі дії тривали у кабінеті міського голови Олександра Мамая та начальника управління з питань містобудування та архітектури Полтавської громади Миколи Шевельова.

Як повідомлялося, приблизно о 16:30 голову фракції “За майбутнє” у Полтавській міськраді Євгена Диканя у супроводі правоохоронців вивели з будівлі міськради. Слідчі дії проводять на задньому подвір’ї міськради, обшукують машину Диканя.

Також повідомляється, що паралельно слідчі дії тривають у ресторані “Болоньєта Траторія”, який належить Євгену Диканю.

Водночас прокуратура Полтавщини та СБУ повідомляли, що депутата Полтавської міської ради та начальника управління цієї ради було викрито на одержанні 5 тисяч доларів США неправомірної вигоди

За даними слідства, вони вимагали у громадянина цю суму за видачу паспорта фасаду об’єкта нерухомості, розташованого у центрі Полтави, та непритягнення його до відповідальності за проведену реконструкцію будівлі. У разі відмови платити, погрожували створити перешкоди у веденні підприємницької діяльності.