Кремль намагається встигнути ліквідувати український плацдарм на лівому березі Херсонської області в районі Кринок до моменту проведення виборів.

Про це заявила керівниця Об’єднаного координаційного (ОК) прес-центру Сил оборони півдня України — полковник Наталія Гуменюк.

«Нагнітання ситуації навколо Кринок і навколо плацдармів загалом на лівому березі зараз надзвичайно вигідне саме ворогу. Вони мали фальш-старт із заявою про те, що всіх вже перемогли і всі досягнення, які їм позначалися як «обов’язкові» напередодні їх квазі-виборів, які вони планують – вже виконані. Насправді дійсно, перемоги не сталося і вони не знають, чим порадувати свого президента. Тому вони намагаються зараз насичувати інформаційний простір різною інформацією», – пояснила Гуменюк.

Вона також додала, що Росії стає все складніше мотивувати свої війська штурмувати український плацдарм у Кринках.

«Те, що протягом минулої доби вони спромоглися лише на два штурми, говорить про те, що в них є складнощі морально-психологічного характеру. Їм доводиться мотивувати людей йти у ці м’ясні штурми. Вони продовжують діяти без застосування бронетехніки і це дуже сильно нервує їхній особовий склад, який входить до складу штурмових груп», – сказала речниця ОК «Південь».

Крім того, Гуменюк прокоментувала ситуацію на Кінбурнській косі. За словами речниці, РФ продовжує звідти завдавати удари по Миколаївській області.

«Ситуація там залишається стабільною. Ворог продовжує там свою присутність на даному етапі і продовжує терор акваторії лиману. Основне його завдання – не допустити розвитку навігації Миколаївських портів. Вони обстрілюють артилерією та FPV-дронами як саму акваторію, так і прибережні громади на протилежному березі. Очевидним є те, що FPV-дрони там переважно застосовують, оскільки по вогневих позиціях ворожої артилерії там ми відпрацьовуємо досить вправно», – заявила Гуменюк.

За словами начальниці пресцентру, на Південному напрямку ймовірно, що росармія накопичуватиме живу силу і техніку, але Сили оборони України працюють над тим, щоб не дати такої можливості ворогу.

“Не дати можливості зосередити там велику щільність особового складу, озброєнь і техніки, тому триває наша контрбатарейна боротьба. Її результати ви можете бачити в наших щоденних зведеннях. За минулу добу близько пів сотні окупантів підтверджено не поповнять більше лави окупаційних військ, але основним нашим прицілом є ворожа артилерія, мінометні розрахунки та всі способи ураження, якими ворог намагається тероризувати мирних громадян на правому березі. Тому ми методично продовжуємо працювати над знищенням вогневих позицій ворога”, — підсумувала Наталія Гуменюк.

Додамо, що українські військові продовжують боротися на полі бою з російськими окупантами. Завдяки діям Сил оборони вдалося взяти під свій контроль плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

Ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України та генерал-лейтенант Ігор Романенко розповів, чого очікувати від цієї ділянки фронту.

За його словами, помилкою 2023 року є те, що зібраний для контрнаступу ресурс потрібно було застосовувати на одному напрямку, а не одразу на трьох — Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському.

«Із серпня 2023 року включили ще й Херсонський напрямок. Сил на такого роду дії у нас не було. Тим більше що Херсонський напрямок через Дніпро — це дуже важка позиція», — заявив Ігор Романенко.

Що стосується створеного на лівому березі Дніпра плацдарму, то військовому керівництву необхідно розібратися на місці, чи доцільно далі утримувати цю місцевість. Усе через те, що логістика через Дніпро дуже важка, а противник регулярно здійснює удар по українських позиціях, зокрема й по переправах. У результаті це все обертається досить складною ситуацією.

«Йде боротьба за плацдарми. Вони потрібні і нам, і їм. У кого більше сил на поточний момент, ми побачимо. Можливо, одна зі сторін критично ослабне, і тоді ситуація кардинально зміниться», — підсумував Ігор Романенко.