У Міноборони України повідомили, що на деяких напрямках наші бійці пройшли першу лінію окупантів та на підході до другої.

Військовий експерт і полковник у запасі Збройних Сил України Роман Світан розповів детальніше про ситуацію на фронті.

«Для росіян перша лінія оборони – це основна, там багато мінних полів та загороджень. Це і прогризали ЗСУ ці тижні. За першою лінією знаходиться допоміжна там, де розташовані резерви, які використовують для прикриття першої лінії. Зараз працюємо по другій. У нас завдання пройти шлях через налаштовані протитанкові рови, протитанкові їжаки, механізми зупинки техніки, мінні загородження – все налаштоване окупантами за цей час. Наразі росіяни спробують у контрбатарейній війні погасити наші завдання, зроблять нову атаку. Але в нас дальність більша, 155-а артилерія НАТОвська, далі б’є на 7-8 км, ніж російська 152-а радянська. Щодня ми бачимо знищення близько 2-3 десятків стволів російської артилерії і не лише» – ділиться експерт.

Експерт зауважив, що окупанти готувалися рухатися у напрямку Куп’янськ-Сватово-Кременна, але тут поверхня, що підстилає, чотири річки практично, міжріччя теж. І там між усіма стиками рік вони намагаються якось наступати, але широкомасштабно не вийде, сама поверхня не дасть.

Там є кілька небезпечних напрямів, які ми контролюємо за допомогою артилерії і як тільки починає рухатися російська техніка, ми її знищуємо.

Варто підкреслити, що наступ України просувається вперед у пошуках прориву. Цього тижня на південному сході України точилися інтенсивні бої, щоб прорвати головну лінію оборони Росії – фалангу окопів, розтяжок, протипіхотних і протитанкових мін. Мета України – просунутися на південь і перервати постачання по сухопутному мосту до Криму.

Українські війська почали поступово просуватися до цієї лінії після того, як змінили підхід, який передбачав невеликі рухи піших військ, на більший приплив сил із резервів 10-го українського корпусу з використанням танків і бронетехніки.

Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела.

“Це монотонна важка робота, через сотні чи тисячі мінних полів. Шукаємо вразливі місця противника і рухаємося вперед – потроху”, – сказав український військовий чиновник на умовах анонімності.

Видання зазначає, що замість того, аби чекати розгортання значної частини резервів 10-го корпусу, коли Україна підійде до основної лінії оборони Росії, Київ викликав їх минулого тижня, що призвело до значного пожвавлення бойових дій.

“Останній тиждень бойових дій був важливим, оскільки вони вирішили задіяти свій другий ешелон сил”, – сказав Роб Лі, військовий аналітик з Інституту досліджень зовнішньої політики, який щойно повернувся з візиту на передову в Україні.

“Поки неясно, чи достатньо Росія зазнала втрат, щоб створити умови для прориву. Зараз ми чекаємо і дивимося”, – зазначив аналітик.

Український військовий чиновник описав важкий, але поступовий рух вперед, якому перешкоджала погода.

“Ми намагаємося встановити постійну точку опори в Роботино та працюємо над різними проблемами. Погодні умови ідеальні для того, щоб російські сили використовували безпілотники для наведення цілей по нашій артилерії”, – сказав чиновник.

Крім того, Пентагон висловив упевненість на тлі критики, що українські сили, навчені Заходом, працюють гірше, ніж їхні українські колеги, які приголомшили світ восени великими територіальними здобутками навколо стратегічних міст Харкова та Херсона.

“Ми продовжуємо спостерігати, як їхній контрнаступ просувається вперед. Це буде марафон, а не спринт”, – сказав речник Пентагону генерал Патрік Райдер.