Як розповів речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун, російські військові біля Вербового перебувають в обороні.

Штупун пояснив, що Сили оборони повинні закріпити для того, щоб могли рухатися вперед, а ворог своєю чергою не завдав удару десь у фланг і не проломив оборону українських військ.

Щоб ми могли рухатися вперед, ми повинні добре закріпитися, щоб, не дай Боже, ворог не вдарив нам десь у фланг, або не проломив нашу оборону і не зайшов з іншого боку, щоб для наших військ, які наступають, не було проблем,– розповів речник.

За його словами, російські військові в районі Вербового стоять в обороні. Також окупанти намагаються відбити втрачені позиції.

«Інколи намагаються відволікати нас від наступу своїми вилазками, це досить невеликі групи, зазвичай, без техніки. Але ворог намагається відбити свої позиції, то зліва, то справа», – зазначив Штупун.

На Запорізькій ділянці армія майже щодня досягає невеликих успіхів. Судячи з карт DeepState, звільнена територія збільшується після кожного оновлення. Сили оборони продовжують вбивати клин між селами Новопрокопівка та Вербове, бої точаться на околицях обох населених пунктів.

Прорив біля Вербового має тактичний характер і навряд чи докорінно змінить ситуацію. Росіяни перекинули сюди резерви щонайменше чотирьох дивізій ВДВ і ці сили намагаються атакувати з флангів, пояснює експерт Владислав Селезньов.

«Швидше за все, штаб Тарнавського реалізує тактику поступового перемелювання ворожих ресурсів. Тобто наша армія систематично знищує їхню артилерію, бронетехніку та особовий склад. Що буде далі? Я впевнений, що поки ми не пошматуємо підрозділи, які змінили тих, хто тримав оборону на «лінії Суровікіна», навряд чи з’явиться можливість активно рухатися вперед. Думаю, найближчим часом ми зосередимося на знищенні їхнього бойового потенціалу», — розповів він.

На думку Олександра Коваленка, поки рано казати про близьку кульмінацію контрнаступу на півдні. Крім Вербового та Новопрокопівки є успіхи у напрямку сіл Новофедорівка та Копані, і кожен з них наближає прорив другої лінії оборони РФ.

«Основна мета — вийти на Токмак по трасі Т0408, звичайно, по дорозі звільнивши Новопрокопівку, Ільченкове та Солодку Балку. Контроль над логістичною артерією 0408 дозволить вийти на північні ворота в Токмак. Далі можуть бути різні варіанти від оточення до деокупації міста. Для нас краще, щоб росіяни відступили, тому що оточення вимагатиме великих сил і займе більше часу», – зазначив експерт.

Аналітики ISW називають кілька умов для прориву південного фронту. Зокрема, мають підтвердитись припущення про те, що окупанти не мають сил для довгострокової оборони, ЗСУ зберігають достатню бойову міць, а російські лінії за нинішнім районом бойових дій не так сильно заміновані та укріплені, як ті, які вже вдалося прорвати.

Генерал Тарнавський запевнив, що найбільший прорив ще попереду і буде він після Токмака. Він також дав зрозуміти, що Токмак залишається завданням мінімум нинішнього контрнаступу. Побічно це підтверджується прильотами, що почастішали, є дані про знищення наглядового пункту росіян біля міста.

Принаймні у перспективі цього року українська армія орієнтуватиметься на вихід впритул до Токмака. Чому це важливо? Через окуповане місто у Запорізькій області проходить залізнична гілка, що з’єднує Мелітополь із Волновахою, на якій зав’язана російська логістика. Як тільки її буде перерізано, у противника залишиться лише автомобільна дорога вздовж узбережжя Азовського моря. Що унеможливить швидке перекидання великих обсягів військових вантажів.

«Якщо в жовтні вдасться вийти на південь від Токмака, можна буде прискорити наступ на Мелітополь. І тоді погіршення погоди, осінні зливи не матимуть для нас критичного значення. Якщо ми будемо біля Мелітополя або хоча б на шляху до нього зі сторони Токмака», – додав Коваленко.