Посол України в ФРН Андрій Мельник напередодні візиту міністра закордонних справ ФРН Анналени Бербок до Києва закликав Берлін переглянути політику щодо ненадання оборонних озброєнь Україні.

Про це дипломат розказав у зверненні виданню Zeit.

«Люди в Україні вкрай розчаровані. Тепер настав момент істини, (який має виявити – прим. ред.) хто справжній друг», – заявив посол.

За словами Мельника, українці усвідомлюють, що коаліційна угода нового уряду ФРН передбачає обмежувальну політику щодо експорту озброєнь, яка не допускає поставок зброї у кризові райони.

Водночас Мельник наголосив, що «цей політичний документ не є Біблією, а світ зараз стоїть перед найбільшою небезпекою війни у центрі Європи, найгіршої з 1945 року».

Дипломат також підкреслив, що українці мають повноцінне право на самооборону, а також нагадав, що у німецькому кримінальному законодавстві передбачений злочин «ненадання допомоги». За його словами, той самий основний принцип діє і в міждержавних відносинах.

«Тому ми звертаємося до уряду Німеччини, особисто до міністра закордонних справ Бербок з закликом терміново допомогти Україні необхідним оборонним озброєнням. Це необхідно з моральної та людської точок зору», – заявив посол.