У ніч з 13 на 14 січня сталася глобальна атака на низку українських урядових сайтів. Не працювали сайт Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства енергетики України, Міністерства агрополітики та продовольства України та інші. На головних сторінках цих сайтів було розміщене стороннє повідомлення. Українське радіо поспілкувалося з Ігорем Солов’єм, керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та з’ясувало, що відомо про цю кібератаку.

За словами керівника Центру стратегічних комунікацій, кібератаки на українські урядові сайти слід розглядати в контексті подій в світі, зокрема переговорів, які наразі відбуваються довкола ситуації на українських кордонах та безпекової ситуації в Європі.

“Отримавши поразку в цих перемовинах, росіяни відновили засоби психологічного тиску на Україну, широкомасштабні навчання військові навчання біля кордонів України. А кібератака, що відбулася, також є частиною цього морально-психологічного тиску на Україну”, — розповів Ігор Соловей.

Наскільки очікуваною була ця атака

“Можна було спрогнозувати будь-які негативні та неконструктивні дії зі сторони РФ. Від 2014 року Україна перебуває з Росією у стані війни. А від ворога можна очікувати будь-чого”, — наголосив Соловей.