Навіщо РФ влаштувала ракетну атаку по Україні? Країна-агресор хоче переговорів, проте мріям Путіна не судилося збутися. Вже скоро Збройні Сили України покажуть нові успіхи на фронті. 

Про це військовий експерт Роман Світан розповів у бесіді з Наталією Мосейчук.

“Справа в тому, що їм дуже важливо нас змусити визнати анексію тих територій, які вони ввели в конституцію… Визнання анексії може відбутися тільки на переговорах. Справа не в самих переговорах, можна посидіти-посидіти, встати і піти. Самі переговори самі по собі нічого не значать. Вони хочуть домогтися від нас визнання анексій територій… Анексія відбувається тільки тоді, коли ми погоджуємося на те, що ці території передаються іншій державі. Тобто ми при анексії повинні вивести їх з нашої конституції”, – пояснив експерт.

Світан зазначив, що у РФ все одно нічого не вийде. У країни-агресора вже все погано: сиплеться фронт, вибухають Мости. А далі Росії буде тільки гірше.

“Вони нічого не доб’ються, точно нічого… Ми як наступали, так і будемо наступати. Найближчим часом посиплеться ще в одній-двох точках російських фронт. І здавимо по Херсону, і почнемо Луганськ звільняти, і буде удар по південному фронту”, – додав Світан.

За словами голови Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігоря Черкашина, почалося те, про що фахівці попереджали кілька місяців тому.

“Після поразок на фронтах – руйнація енергетичної інфраструктури стає чи не єдиним козирем агресора у війні з Україною. Але справи на фронтах йдуть так погано, що росіянам довелося починати до реальних холодів. І це дає надію, що до другої половини листопада ЗСУ зможуть кардинально збільшити свої успіхи. Сьогодні ж ми маємо наочний доказ необхідності навчитися керувати енергоспоживанням у критичних ситуаціях”, – пояснює експерт виданню Коментарі.