Політолог Руслан Бортник вважає, що з 28 кандидатів у Президенти України, більшість є технічними. Про це він написав у Фейсбук.

«Всіх кандидатів можна розділити на три категорії», – пояснив він.

За словами політолога, перша категорія політиків, у яких є реальні шанси на перемогу – це діючий Президент Петро Порошенко, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, співак Святослав Вакарчук, актор Володимир Зеленський і глава «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

Руслан Бортник також пояснив, що друга категорія, як він вважає, це ті, хто через президентські вибори буде намагатися конкурувати, щоб перемогти на парламентських виборах.

«Всі решта – люди, які йдуть туди заради самопіару, вузьких особистісних економічних або правових мотивів», – підкреслив він, додавши, що це більше технічні кандидати, які потрібні для того, щоб відібрати у когось рейтинг і голоси.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Варто зазначити, що 68% громадян планують узяти участь у виборах президента України, але рейтинг основних потенційних кандидатів доволі невисокий.

Про це свідчить опитування, проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 до 25 травня.

Однозначно не бажають брати участь у виборах президента 17%. Решта респондентів ще не визначилися в цьому питанні.

Серед регіонів дещо вирізняються південь, де рівень готовності до участі у виборах помітно менший – 54%, та захід, де готовності до участі у президентських виборах найвища – 76%.