У суботу, 27 листопада, померла Любомира Мандзій, колишня директорка департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та екс-виконувачка обов’язків міністра освіти та науки України.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

“Сумна новина. Після важкої хвороби відійшла у вічність українська освітянка Любомира Мандзій. Пані Любомира була дуже потужним професіоналом, таких людей називають світочами науки. Нам усім дуже не бракуватиме її мудрих порад та рішень. Співчуття рідним та друзям! Світла пам’ять”, – написав Садовий у Facebook у суботу.

Причини смерті не повідомляють. Втім, згодом сім’я Любомири Мандзій повідомила, що освітянка півтора роки боролася із важкою недугою.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький теж висловив співчуття родині

«Дуже сумна звістка: відійшла від нас у кращий світ Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти та науки, у минулому – в.о. міністра освіти та науки, а впродовж 2016-2019 років – керівниця профільного департаменту освіти Львівської ОДА», – повідомив Максим Козицький.. 

Деталі щодо місця та часу прощання повідомлять згодом.

Любомира Мандзій народилася народилася 10 травня 1973 року у с. Опака Дрогобицького району Львівської області. З 2001 року до 2016 року працювала на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені І. Франка.

Протягом 2016-2019 рр. була директоркою департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. У липні 2019 року перемогла у конкурсі на посаду начальника управління Державної служби якості освіти у Львівській області.

У вересні 2019 року була призначена на посаду заступника міністра освіти і науки України. В період з 25 березня 2020 року по 25 червня 2020 року виконувала обов’язки міністра освіти і науки України.

Нагадаємо, що у четвер, 25 листопада, помер колишній міський голова Києва Олександр Омельченко. Перед цим його госпіталізували із значним ураженням легень внаслідок захворювання на коронавірус.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

“Не стало Олександра Омельченка… Колишнього міського голови столиці, голови КМДА, народного депутата, депутата Київради. Сан Санич, як ми його називали, завжди був енергійним, з мудрим гумором, порадами досвідченого управлінця. Ми були знайомі багато років….Колись він відвідував мої і брата поєдинки. Потім розповідав мені про нюанси політики, зокрема, в управлінні столицею. Ми могли дискутувати, сперечатися, погоджуватися один з одним чи ні. Але Олександр Омельченко любив Київ і був, беззаперечно, одним з тих, хто творив його сучасну історію”, – зазначив він. 

18 листопада стало відомо, що Олександра Омельченка госпіталізували із COVID-19. Чинний мер Києва Віталій Кличко побажав йому якнайшвидшого одужання.

Син ексмера Олександр казав, що його батько перебував у тяжкому, але стабільному стані, дихав за допомогою кисневої маски. Він запевняв, що Олександр, що батько був вакцинований.

Олександр Омельченко народився 9 серпня 1938 року у Вінницькій області. Кандидат технічних наук. Працював на підприємствах “Київміськбуду” на посадах від робітника до директора заводу залізобетонних конструкцій, також був головним інженером будівельного комбінату та першим заступником голови “Київміськбуду”. 

83-річний Олександр Омельченко обіймав посаду мера Києва у період з 1995 по 2006 рік. Починаючи з червня 2014 року, був депутатом Київської міської ради. У 2014 знову балотувався на виборах міського голови Києва, але не переміг.