Демократична партія змогла посилити свої позиції через тривалу кризу в таборі республіканців, пов’язану із обранням спікера Палати представників. Вона протиставляє дезорганізованим конкурентам свій виважений зовнішньополітичний курс.

Про це розповів політтехнолог Юрій Подорожній. На його думку, об’єднаний пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю є чудовим ходом Джозефа Байдена, який поставить перед Республіканською партією низку викликів.

Трампісти прекрасно розуміють, що розгляд спільного пакету допомоги для Ізраїлю та України є для них невигідним. Адже керівники передвиборчої кампанії Дональда Трампа вже вирішили зробити об’єктом своєї критики військову допомогу Україні, довкола якої розгортатиметься боротьба за президентське крісло.

Водночас республіканцям буде важко критикувати закон Байдена, адже таку риторику негативно сприйме єврейська діаспора Америки. Тому єдиний для республіканців спосіб протиставити щось ініціативі Байдена – це наполягати на розділенні двох головних витрат законопроєкту.

Натомість позиція демократів є досить сильною. Спочатку вони відсторонились від перипетій політичної боротьби всередині республіканської партії, а потім, поки ця боротьба не вщухла, додали до цього потужну ініціативу від Байдена.

В такий спосіб чинний президент вивищується над дрібними чварами республіканців, адже показує себе людиною, яка піклується про безпеку США та її імідж на міжнародній арені. Фактично, своєю промовою Байден ствердив, що від поточної підтримки України та Ізраїлю залежить майбутнє світового порядку.

Американська політика коливається між двома шальками терезів: залежності від рейтингів та національних інтересів країни. І з огляду на поточну ситуацію є підстави вважати, що саме інтереси країни в цьому випадку візьмуть гору.

«Промова Байдена є досить потужним ударом по Республіканській партії. Тому вважаю, що після усіх розмов Конгрес все ж таки підтримає пропозицію Байдена. Сподіваюся, що серед республіканців є достатньо політиків, які не розхитуватимуть ситуацію напередодні виборів, а проголосують за проєкт Байдена як такий, що відповідає інтересам Сполучених Штатів», – наголосив політтехнолог.

Трампістське крило республіканської партії веде її у нікуди. Риторика Трампа суттєво контрастує з традиційними республіканськими ідеалами, які уособлював, наприклад, Джордж Буш. І якщо республіканці не підтримають ініціативу, яка відповідає національним інтересам США, їм доведеться ґрунтовно переглянути свої внутрішньопартійні процеси.

Нагадаємо, що президент США Джозеф Байден заявив, що за 50 років старий світовий порядок видихнувся. Сполучені Штати можуть побудувати новий.

Про це глава Білого дому заявив на приватному передвиборчому заході. Також він згадав про дружбу президента Росії Владіміра Путіна та експрезидента США Дональда Трампа.

За словами Байдена, США – саме та країна, яка зможе побудувати новий світовий порядок, якщо виявить достатню сміливість і впевненість у собі.

«У нас є можливість зробити щось, якщо ми досить сміливі й упевнені в собі, щоб об’єднати світ так, як ніколи раніше. Ми жили в післявоєнний період протягом 50 років, і це працювало до біса добре, але це начебто видихнуло. Потрібен новий світовий порядок у певному сенсі, подібний до того, який був світовим порядком… У нас є реальна можливість об’єднати світ так, як цього не було вже тривалий час, і зміцнити перспективу світу, а не применшити її»,– наголосив президент США.

Він додав, що все вдасться, якщо докласти належних зусиль.

«Назвіть мені хоч одну кризу, в яку ми коли-небудь потрапляли, і з якої ми не вийшли сильнішими в Америці. Назвіть мені хоч одну. Назвіть мені той випадок, коли ми увійшли й не вийшли сильнішими», – запитав Байден у присутніх.

Також він прокоментував прийдешні вибори.

«Усі основні права, які ми довгий час вважали само собою зрозумілими, з чим вони (республіканці) хочуть мати справу? Вони хочуть це забрати. Вони хочуть відібрати це, чи то зміна судової системи, чи то заходи щодо розв’язання проблеми ЛГБТК-законодавства, мовиться про право голосу, просто – про право вибору. Подумайте про всі окремі речі, які являють собою камені спотикання», – наголосив лідер Білого дому.