У п’ятницю, 18 вересня, в уряді відбудеться Година запитань до уряду. Народні депутати хочуть викликати “на килим” міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, який представляв Україну на нормандських переговорах, що відбулися в Берліні.

Таке рішення спікер Верховної Ради Дмитро Разумков прийняв 14 вересня в ході засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій. Воно викликано скандальними заявами команди президента Росії Володимира Путіна, де заявили, що офіційний Київ пообіцяв Москві змінити законодавство щодо проведення місцевих виборів у 2020 році, в тому числі на окупованому Донбасі.

Разумков вважає, що Резніков повинен розповісти парламенту, що відбувалося на нормандських переговорах, і озвучити підсумки зустрічі та плани щодо подальших кроків української делегації. Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

“Ми бачили і чули заяви, що звучали після зустрічі в рамках роботи радників нормандського формату. Я думаю, що можливо (я потім хочу послухати пропозиції від депутатських фракцій та груп) запросити і представника формату нормандських переговорів, а саме віце-прем’єр-міністра Рєзнікова, щоб він доповів про те, як ми бачимо подальший рух в цьому напрямку “, — сказав Разумков.

Пропозицію Разумкова підтримала депутатська фракції президентської партії “Слуга народу”. Перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко вважає, що Резніков повинен дати відповіді про поточну ситуацію в ТКГ і взагалі по відношенню до мирних переговорів по Донбасу.

“Хотілося б підтримати ініціативу запросити пана віце-прем’єра з питань окупації Рєзнікова, щоб отримати і відповіді про поточну ситуацію в ТКГ, і взагалі по відношенню до мирних переговорів. А також отримати відповіді по ситуації і з епідеміологічною ситуацією на окупованих територіях”, — сказав Корнієнко.

Нагадаємо, 11 вересня в Берліні пройшли переговори на рівні політичних радників лідерів країн нормандського формату, які тривали сім годин. Сторони домовилися про продовження режиму припинення вогню на Донбасі і про те, що ті додаткові заходи, які були прийняті 22 липня, будуть безумовно дотримуватися.

У Кремлі на переговорах продовжили наполягати на проведенні місцевих виборів в ОРДЛО, які заплановані в Україні на 25 жовтня. Член української делегації, представник України в політичній підгрупі ТКГ в Мінську Андрій Костін підтвердив, що українська делегація погодилася з можливістю внесення змін до постанови Верховної Ради про призначення місцевих виборів, на чому наполягає Кремль.

У той же час віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков наголосив, що команда Зеленського з цього питання нічого не обіцяла Кремлю, а тільки поінформувала, що є ініціатива українських депутатів, самостійна ініціатива, не пов’язана ні з чийого позицією.

При цьому представник Путіна Дмитро Козак заявив, що під час переговорів сторони домовилися, що найближчим часом Верховна Рада розгляне проект постанови про місцеві вибори в Україні, яка, на думку представників ОРДЛО, порушує Мінські угоди.