Російський “Газпром” знову відмовився бронювати додаткову транзитну потужність, що переривається, через Україну на серпень. Так було з аукціонами на травень, червень і на липень.
Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на “Інтерфакс”.
“Оператор газотранспортної системи України” у вівторок виставляв на аукціон додаткові – ті, що перериваються – транзитні потужності (63,7 млн куб. м на добу), вони виявилися повністю незатребуваними.
У “Газпрому” на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб.м – це 109 млн куб. м на добу; 15 млн куб. м твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 19 липня – всього 124 млн куб. м на добу.
“Інтерфакс” пише, що “Газпром” останнім часом на аукціонах з бронювання додаткових потужностей повністю викуповує пропоновані Києвом тверді потужності, але жодного разу не бронював.
Раніше генеральний директор “Оператора ГТС України” Сергій Макогон заявив, що очікується зростання ціни газу в Європі. Це пов’язано з тим, що “Газпром” відмовляється від додаткового бронювання українських потужностей.
Ціна на газ на європейських майданчиках досягла 29 євро за МВт ч. Це максимальна ціна за останні 4-5 років.
Про це написав генеральний директор “Оператора ГТС України” Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.
Як зазначив Макогон, багато факторів вплинуло на таке стрімке зростання цін, але основне питання – як знизити ціну на газ.
“Єдиний можливий ринковий спосіб – збільшити пропозицію. Оскільки “Газпром” має монопольне право на експорт з РФ, тому тільки “Газпром” теоретично має можливість збільшити постачання зі сторони РФ”, – написав він.
Нагадаємо, ціни на газ в Європі піднялися до 450 доларів.