До роботи міністра внутрішніх справ Арсена Авакова негативно ставляться 70% українців, йдеться в соціологічному дослідженні Фонду «Демократичні ініціативи» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Позитивно діяльність міністра оцінює 18,1%. Таким чином, баланс позитивної негативної оцінки діяльності Авакова становить мінус 52%.

В свою чергу, Верховна Рада може відправити у відставку Кабінет міністрів Дениса Шмигаля в найближчій перспективі. Такий сценарій розглядають не тільки через проблеми в економіці та енергетиці, розповіли виданню Апостроф джерела у Верховній Раді та Офісі президента.

Як сказано в статті “Апострофа”, головна ціль перезавантаження уряду – міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“В Офісі президента з самого початку президентства Зеленського хотіли його позбутись. Не виходило. Зараз Андрій Єрмак поставив завдання будь-що-будь вирішити це питання. Заради цього готові пустити “під ніж” весь уряд”, – розповіло джерело в парламенті.

Справа в тому, що інакше Авакова змістити не виходить, адже, відповідно до закону “Про Кабінет міністрів”, Рада може звільнити міністра з трьох причин: за власним бажанням, поданням президента або прем’єр-міністра.

Подання, судячи з усього, не буде: на Банковій не впевнені, що у Раді знайдеться 226 голосів за відставку “вічного” міністра, який переживає вже четвертого прем’єра при двох президентах. До того ж, їм явно не потрібен відкритий конфлікт з очільником МВС. У разі відставки всього уряду Аваков автоматично опиняється за бортом.

В свою чергу, прем’єр-міністр Денис Шмигаль намагається використовувати кейс коронавірусу і другої хвилі епідемії щоб зберегти за собою Кабмін.

Зараз вже відомо, що Кабмін очікує «перезавантаження», а Аваков взагалі хоче отримати крісло Прем’єра.

31 серпня Легітимний повідомляв, що в цьому новому політичному сезоні очікуються битви за Кабмін, битва за САП і НАБУ, битва за крісло Прем’єр-міністра (Шмигаль слабкий, його рятує коронавірус від «вулиці»), битва за митницю і податкову, звичайно битва за МОЗ і Міненерго. Зараз все це підтверджують заяви Арахамія і «непересічних» нардепів від Слуги народу.

Прем’єрський кейс восени буде найактуальнішим, відставка Шмигаль – це справа часу. Шмигаль і його Кабмін виявився “слабкішим” навіть, за уряд Гончарука, провалів хоч відбавляй. Ахметова розбили.