Новообрані депутати Сюртівської ОТГ на Закарпатті після складання присяги виконали гімн Угорщини.

Про це повідомило у Facebook “Закарпаття ТОП”. У пабліку також виклали відповідне відео із залу засідань.

Народні обранці складали присягу 21 листопада, у День гідності і свободи.

“У День гідності і свободи України в Сюртівській ОТГ складали присягу і співали угорський гімн. Виходить, що присягали на вірність сусідній державі? У нас готують кримський сценарій, а потім будуть плакати і стогнати щодо втрати Закарпаття?” – сказано в повідомленні до відео.

Також зазначено, що правоохоронні органи ніяк не відреагували на інцидент.

Як повідомлялося раніше, під час місцевих виборів в Україні 25 жовтня виникла суперечка між українським та угорським зовнішньополітичними відомствами. Так, МЗС України вручило послу Угорщини в Україні ноту протесту через факти політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій. Глава МЗС Угорщини у день місцевих виборів в Україні, 25 жовтня, закликав підтримати Партію угорців — Товариство угорської культури Закарпаття.

МЗС, у свою чергу, зазначили, що Будапешт “нахабно підтвердив пряме втручання у внутрішні справи України”.

Пізніше українські дипломати заявили, що двом угорським високопоставленим особам заборонено в’їзд в Україну через агітацію у Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у відповідь заявив, що рішення України було “жалюгідним і безглуздим”, і що таким чином Україна відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль до євроатлантичної інтеграції.

Уже в листопаді заява української дипломатії підтвердилась, у в’їзді в Україну відмовили уповноваженому уряду Угорщини з питань співробітництва між Саболч-Сатмар-Березької областю Угорщини та Закарпатською областю Іштвану Грежу.

Угорське МЗС після цього викликало посла України в Будапешті Любов Непоп, якій було висловлено протест.