Окупаційні війська Росії активно сконцентровані в районі міста Годин Яр у Донецькій області. За словами засновника благодійного фонду «Закриємо небо України», генерал-лейтенанта Ігоря Романенка, без захоплення цього населеного пункту вони не можуть продовжити свій наступ на Покровськ. Окупанти переважно просуваються вздовж залізниць та автомобільних доріг.

“Якщо подивитись на карту в районі Часового Яру, то дії ворога можна охарактеризувати візуально як тризуб. Одне вістря — це Богданівка, південніше — Іванівське і посередині ворог діє безпосередньо на Годинник Яр, де атакує і намагається увійти до східної частини цього міста. Залишається принципово важливим для їх планів, звичайно, просування на Покровськ, але це неможливо без захоплення Часового Яру. Тому відбувається така концентрація військ та дії на цих трьох напрямках”, — пояснив гість ефіру.

Він також зазначив, що рівень підготовки оборонної системи на цьому фронті є досить високим, тому очікуються інтенсивні бої.

“Для виходу на Покровськ їм необхідно брати Годинник Яр, який на височини і представляє серйозний опорний оборонний пункт нашої системи оборони в цьому місці. Тому тактично прийоми можуть бути різні. В даному випадку флангові обходи, охоплення, наскільки це вдається в районі Івановського. Улюблена дія — вздовж залізниці чи шосейних доріг… Однак результат, так чи інакше, найближчим часом по Часовому Яру, що його супротивнику необхідно захоплювати для того, щоб просуватися вперед, або вони на місці знову-таки втрачатимуть значною мірою озброєння, техніку , живу силу і наші оборонці для цього докладуть максимум зусиль”, — прокоментував Ігор Романенко.

Підтвердив слова експерта і командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92 окремої штурмової бригади імені Івана Сірка – Юрій Федоренко. Він зазначив, що приблизно 70% території Богданівки перебуває під окупацією, тоді як 30% залишається під контролем Сил оборони.

«Бої ведуться за кожний будинок. Деякі позиції є перехідними», – підкреслив військовий.

Федоренко наголосив, що Сили оборони не тільки обороняються, а й активно вдосконалюють передній край і, коли це можливо, виганяють противника зі зайнятих позицій.

Поблизу Часового Яру у Донецькій області російські військові діють, як раніше в Бахмуті та Авдіївці. Зокрема, окупанти намагаються штурмувати населений пункт додатково по флангах.

«За моїми переконаннями, у найближчій перспективі у противника не буде можливості окупувати населений пункт Часів Яр», – сказав Федоренко.

Попри це, російська армія наразі армія застосовує на Бахмутському напрямку весь наявний ударно-штурмовий потенціал.

«Зокрема, штурмує позиції Сил оборони авіацією, а також скидає значну кількість керованих авіабомб», — йдетья у повдіомленні.

Також російські мілблогери кажуть, що окупанти просуваються.

Позиційні бої тривають по всій лінії фронту.

Про це йдеться у звіті ISW.

Під Часовим Яром тривали запеклі бої, однак підтверджених змін лінії фронту немає.

Зокрема, російські мілблогери стверджували, що окупанти просуваються на околиці мікрорайону Канал (східний Часів Яр) і до Калинівки від Богданівки (обидва на північний схід від Часового Яру). В РФ також кажуть, що частини російської 98-ї дивізії ВДВ наступають на південно-східну околицю Часового Яру.

Бої також тривали на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки.