Авіація РФ може бути знищена дуже швидко, адже вона літає дуже близько біля лінії фронту, а також біля кордонів. Союзникам України варто зробити вольовий крок, і дозволити атакувати авіацію РФ своєю зброєю на території РФ, що дозволить закрити небо, захистити українські міста і повністю знищити авіаційний потенціал РФ.

Аналітик Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос у своєму інтерв’ю Голосу Америки наголосив на тому, що США мають значну кількість систем Patriot, які вони можуть надати Україні.

«Однак також важливо усунути, так би мовити, ‘простір недоторканності’ всередині РФ. Якщо розглянути розташування Харкова відносно Бєлгорода та Воронежа, з урахуванням дальності дії авіабомб, яка складає 40-70 км, стає зрозуміло, що потрібно збивати російські літаки, поки вони перебувають ще в російському повітряному просторі, коли вони лише наближаються до Харкова», — пояснив ситуацію експерт.

Баррос також підкреслив, що політичні обмеження, накладені США на Україну у цьому питанні, є помилкою. Він вважає, що слід дозволити українським силам збивати російські літаки ще до того, як вони наблизяться до кордону, щоб запобігти авіабомбардуванням. При цьому він зауважив, що системи Patriot можуть ефективно впоратися з цим завданням.

Крім систем Patriot, існують інші доступні інструменти, такі як тактичні протиповітряні засоби радянських часів, наприклад, «Стріла» чи системи ОСА, а також важливо мати достатню кількість боєприпасів для них.

Раніше головний дипломат ЄС Жозеп Боррель відзначив, що в європейських країн є приблизно 100 систем Patriot, тому не може бути виправданням те, що країни Євросоюзу не можуть передати частину з них Україні.

Він підкреслив, що країни-члени ЄС повинні зосередитися не лише на майбутньому відновленні України, а також на тому, як запобігти її руйнуванню зараз. Боррель вважає, що найбільш раціональним підходом є зараз витрачати більше коштів на запобігання руйнуванню, щоб у майбутньому не потрібно було витрачати багато на відновлення.

«Українці не мають можливостей уникнути руйнування, оскільки, чесно кажучи, ми могли би більше та швидше діяти, щоб забезпечити їм необхідні можливості», — підкреслив головний європейський дипломат.