Член команди президента Володимира Зеленського та очільник постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв виступив з неочікуваною вимогою — він хоче, щоб влада країни виключила з української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна, який нещодавно запропонував ідею повної амністії для проросійських бойовиків на Донбасі.

За словами народного обранця, не може бути амністії для бойовиків, що вбивали українських військових та особливого статусу для всієї території Донецької та Луганської областей. Свою позицію нардеп від “Слуги народу” Єгор Чернєв озвучив на своїй Фейсбук-сторінці.

“Хочу нагадати пану Фокіну, що кожен метр української землі в Донецькій та Луганській областях, що вдалося відстояти, відбити, вигризти з лап російських та проросійських найманців, просочені кров’ю українських воїнів, моїх побратимів. І ви, пане Фокін, не маєте жодного права розпоряджатися долею цих територій та їх мешканців. Люди, які фактично здають національні інтереси та відверто підіграють ворогу, не мають права представляти нашу країну у жодній структурі. Тож я вимагаю виведення Фокіна зі складу ТКГ! Прошу колег підтримати!”, — написав член команди Володимира Зеленського.

Не може бути амністії для бойовиків, що вбивали українських військових. Не має бути особливого статусу для всієї…

Опубликовано Єгором Чернєвом Понедельник, 31 августа 2020 г.

Як уже згадувалося раніше, заступник Кравчука в українській делегації ТКГ Вітольд Фокін неочікувано заявив, що є поступки, на які офіційний Київ може піти. За його словами, з обох боків “було скоєно чимало злочинів”. Це все слід розслідувати, а винних – притягнути до відповідальності.

“Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, потрібна загальна амністія”, — переконує Вітольд Фокін.

Окрім того, на його думку, на Донбасі потрібно провести вибори. Фокін також додав, що разом з Кравчуком готовий їхати на окупований Донбас і домовлятися з бойовиками про мир.