Російського диктатора Володимира Путіна не врятує мережа його бункерів, коли почнуться масштабні процеси на території країни-агресорки Росії. 

Диктатору РФ не вдасться заховатися. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону. 

“Звичайно інформація про всю бункерну мережу (Путіна, – ред.) присутня, нічого тут таємного немає. Якщо хтось думає, що можна на якихось пару поверхів нижче спуститися і заховатись – ні, не можна, реальність дожене і там”, – каже Юсов. 

Він наголосив, що загроза для російського диктатора Путіна буде йти не обов’язково від ракет і боєголовок. 

“Ні. Йдеться про значно стрімкіші і більш масштабні процеси на території вже самої РФ. Бункери не допоможуть”, – заявив представник ГУР. 

Коли журналісти уточнили у Юсова, чи часто диктатор РФ покидає бункер, представник ГУР відповів, що це відбувається регулярно. Проте він натякнув, що зараз не можна бути на 100% впевненими, що Путін ще живий і що замість нього не виходять на публіку двійники. 

Також Юсов звернув увагу, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, який, ймовірно, не має двійників, іноді хворіє, і це помітно усім. А от щодо Путіна може справді застосовуватися технологія двійників, зазначив представник ГУР. Він додав, що те, чи справжній Путін, покаже експертиза, яка обов’язково буде проведена у майбутньому на міжнародному трибуналі. 

А власне питання щодо створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії може бути вирішене вже до кінця поточного року. 

Про це зокрема заявили на пресконференції за підсумками саміту Ради Європи прем’єр України Денис Шмигаль та майбутній очільник Комітету міністрів Ради Європи, глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. 

Відповідаючи на запитання про перспективи створення трибуналу, посадовці виступили з оптимістичними оцінками. 

Латвія у травні перебирає 6-місячний термін головування у Раді Європи і планує зробити питання відповідальності Росії одним з пріоритетів організації на цей час. Як стверджує Шмигаль, він отримав позитивні оцінки щодо перспектив цього процесу від латвійських колег. 

“Я впевнений, що під час латвійського головування ми вирішимо питання трибуналу”, – запевнив український прем’єр. 

Рінкевичс додав, що Рада Європи, яка за рішенням саміту стала базою для реєстру збитків, завданих РФ, у питанні трибуналу не гратиме так само провідну роль. 

“Трибунал не буде створений під дахом Ради Європи. Ми бачимо можливість допомогти, але краще, щоби трибунал був створений, під дахом, наприклад, ООН”, – пояснив міністр. 

Рінкевичс підкреслив, що відповідальність Росії за агресію має бути комплексною: “Ми віримо, що Росія має відшкодувати збитки, завдані України, але окрім того, керівництво Росії має понести відповідальність”. 

Зазначимо, що і лідери Ради Європи підтримують міжнародні зусилля, спрямовані на притягнення до відповідальності політичного і військового керівництва Росії за війну проти України. Про це йдеться у підсумковій резолюції нещодавно проведеного саміту Ради Європи. 

“Ми вітаємо міжнародні зусилля, спрямовані на притягнення до відповідальності політичного та військового керівництва Російської Федерації за її агресивну війну проти України, а також прогрес у створенні спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії, як це було підкреслено на Саміті ключової групи Спеціального трибуналу під головуванням президента Зеленського”, – йдеться у резолюції. 

Лідери наголосили, що Рада Європи за необхідності має брати участь у відповідних консультаціях і переговорах та надавати конкретну експертну і технічну підтримку цьому процесу. 

Тож сумнівів, що лідери країни-агресорки понесуть покарання за усі скоєні злочини, фактично не залишається.