Україна не відмовиться від проходження кораблів через Керченську протоку в Азовське море. Судна здійснюватимуть проходження тоді, коли до цього будуть готові ВМС і міжнародні партнери України.

Міністр оборони України Степан Полторак під час Київського безпекового форуму розповів, що Україна не може відмовитися від проходу Керченською протокою, адже це означатиме відмову від Азовського моря і від нашої території.

"І будемо здійснювати прохід тоді, коли ми отримаємо повну готовність наших Військово-морських сил, отримаємо підтримку наших партнерів. Я сподіваюся, що безпечний прохід буде забезпечений саме так", – наголосив Полторак.

Водночас, агресивна тактика, яку Росія випробувала в Азовському морі, буде застосована в Балтійському й в інших морях.

При таких загрозах, коли Росія продовжує повзучий наступ в Азовському морі, випробувала там порядок дій, і зараз так діє в Чорному морі, у мене жодного сумніву немає, що така тактика буде використовуватись і в Балтійському, і в інших морях, і по відношенню до інших країн світу. Ми маємо реагувати на ці загрози, – заявив міністр.

Він підтвердив дані РНБО про можливість стрімкого наступу на Україну з боку Росії, яка створила на кордоні військову інфраструктуру та розгорнула велику кількість армійських підрозділів.

"На жаль, інфраструктура, яку побудувала Росія, дає можливість протягом буквально кількох днів почати агресію, а найголовніше – навчання, злагодженість, розгортання створення запасів дає можливість в короткий термін наростити можливості російської армії", – підсумував Полторак.

Окрім цього, Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна планує ще один прохід військових кораблів через Керченську протоку.

Такий прохід може відбутись вже невдовзі за участю представників ОБСЄ та міжнародних організацій.

За його словами, для України це принципово. Інакше Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму.