ЗСУ провели наступальні дії на західних околицях Бахмута, створивши плацдарм для подальшого контрнаступу.

 
Про це у своїх соцмережах повідомила Третя штурмова бригада.

“Ширина смуги прориву склала 2000м, а глибина — 700м.

Попередньо, у супротивника щонайменше 50 «200-х» та до сотні «300-х». Станом на зараз ще 4 росіян — у полоні. Також ліквідовано резерви ворога на даному напрямку, зокрема декілька російських складів БК.

Успішні штурмові дії виконано бійцями 1-го штурмового  та 1-го механізованого  батальйонів”, – йдеться у дописі.

Зазначимо, що сили оборони України (СОУ) поступово перехопили ініціативу від ворога на одному з найважчих відтинків фронту. Принаймні трохи більше як тиждень тому вони рішуче перейшли від глухої оборони Бахмута, який у надміру інтенсивних боях успішно захищають понад пів року, до стрімких контратак. І на середину травня відсунули ворога орієнтовно на два кілометри на схід, південь і північ від міста, ліквідувавши загрозу його оточення. 

Втім, річ уже не у відвойованих метрах, а в деморалізуючому для окупантів ефекті від дій СОУ: скажімо, удар 3-ї штурмової бригади ЗСУ по позиціях 72-ї бригади росіян на одному з тактичних відтинків битви за Бахмут був таким професійно навальним і розгромним, що рештки її особового складу покинули позиції, бойову техніку й озброєння й ганебно втекли… Не виключено, що так відбуватиметься і надалі.