В адміністрації президента США Джо Байдена представили державний бюджет на 2024 фінансовий рік, в якому враховано конкретне фінансування для допомоги Україні у війні проти РФ та протидію Китаю, – повідомляє CNN.

Державному департаменту та Агентству США з міжнародного розвитку пропонується виділити $63,1 мільярда, включно з конкретним фінансуванням для України, що майже на $5 мільярдів більше, ніж у скоригованому бюджеті на 2023 фінансовий рік.

Запит включає $1,7 мільярда, “які допоможуть Україні перемогти у війні та закласти фундамент реформ і відновлення для досягнення миру, а також допоможуть іншим партнерам, які постраждали від війни, стабілізувати свою економіку та підготуватися до відновлення”.

Також новий бюджет передбачає збільшення на $1,5 мільйона фінансування Центру глобальної взаємодії, який підтримуватиме програми протидії пропаганді та дезінформації з боку Росії.

Адміністрація також просить $8,9 “на підтримку пріоритетної стратегічної мети США щодо збільшення загального фінансування НАТО, починаючи з 2023 року, як це було погоджено Північноатлантичною радою в грудні 2022 року”.

“Збільшення фінансування цивільного бюджету НАТО дозволить організації зберегти свою технологічну і оперативну перевагу в мінливому стратегічному і безпековому середовищі, яке включає такі загрози і виклики, як більш агресивна і напориста Росія і Китай, необхідність посилення кібербезпеки, а також загрози, пов’язані з новими і руйнівними технологіями”, – йдеться в документі.

Варто зазначити, що Білий дім відреагував на останню масовану атаку РФ по Україні. США обіцяють забезпечити ЗСУ всім необхідним для захисту від агресора. З такою заявою виступила заступник представника Білого дому Олівія Далтон.

 9 березня вона заявила, що США у коаліції з іншими союзниками забезпечать Україну всім необхідним для захисту від ракетних ударів з боку РФ, а також нададуть додаткові озброєння та обладнання.

“Звичайно, це жахливо бачити жорстокі, невиправдані напади на громадянську інфраструктуру по всій Україні”, – наголосила Далтон.

Вона визнала, що світ вкотре з жахом спостерігав, як агресор бив цивільною інфраструктурою нашої країни, намагаючись залишити мирних жителів

Також дадамо: у США заявили про те, що план відправлення танків М1 Abrams в Україну перейшов у стадію практичної реалізації.

Інформацією про це з журналістами видання DefenseNews поділився начальник відділу постачання США Даг Буш.

“Армія США має чіткий план, виконання якого ми дотримуємося. При цьому його деталі не підлягають розголошенню”, – заявив чиновник.

Буш наголосив, що процедура передачі танків відрізняється процесуальними та технічними складнощами.

У зв’язку з цим Пентагон не надаватиме і не дотримуватиметься точних графіків здійснення поставок.

“Ми маємо справу не просто з відправкою озброєння. Так як сам по собі не має військової цінності, ми відправляємо весь боєкомплект, який включає арсенал боєприпасів, транспортні засоби, необхідні для проведення обслуговування, запас палива. Крім того, надається система навчання,

що дозволяє керувати машиною у бойових умовах”, – сказано в коментарі.

Техніка проходить ретельну підготовку до відправки, що дозволяє виключити пошкодження та порушення технічної справності.

Також весь організаційний процес йде у тандемі з союзниками, які також виконують взяті він зобов’язання.без тепла, світла та води. На жаль, жертвами окупантів знову стали мирні українці.

Така активна допомога США не може не тішити. Сподіваємося, надалі постачання зброї буде тільки збільшуватися, і до України поїдуть не лише танки Abrams, а й винищувачі F-16, незважаючи на те, що «Зеленському вони зараз не потрібні», як зазначав Джо Байден.