П'ять років тому, 21 листопада 2013 року, в Україні почався Євромайдан. Важкою ціною українці вистояли і перемогли. Українці мовчки вшановують загиблих, а політики роблять заяви, та показують своє бачення картинки, крізь роки.

Одну із заяв зробила Юлія Тимошенко, подаємо її заяву в оригіналі!

21 листопада… День гідності, Майдан. Революція.

Листопадовий чин новітньої України… Осінь у нас гаряча. Бо восени падає додолу не тільки листя з дерев, але й диктатори…

Україна ніколи не була нацією безмовних поневолених рабів. Воля, Дикий степ, пороги Дніпра, Січ, свобода людського Духу, Честь та Гідність. Для України це не порожні слова. Це наш генетичний код, що береже країну, націю і державу, всупереч всім викликам долі та історії.

Майдан – це не ландшафт, це духовний центр, точка концентрації справедливості і правди. В монархіях на майданах складають присягу самодержцю, в Україні на майданах стинають голови гетьманам-невдахам… Іноді – буквально, іноді – політично.

На Майдані народилася нова українська нація. Я бачила, як люди вперше в житті говорили українською, вперше тримали руку на серці під “Ще не вмерла”. Я бачила пологи нової, гордої і гарної, неприборканої України. Великий момент і Славні часи.

Так, політики іноді зраджують майдан, капіталізують його здобутки, намагаються вивести перемогу людей в кеш, в посади, в особисті дивіденди. Однак Майдан сильніший за політиків і за політику. Майдан показав, що прості, звичайні люди можуть бути вищими за так звану еліту.

Майдан – це не акт, це – процес. І кожен президент, кожен політик, кожен державний діяч має затямити: Майдан не “був”, Майдан – є! Він нікуди не подівся, не зник, не пішов в забуття. Він не має терміну давності.

Україна двічі за 10 років отримала власне щеплення від диктатури, від беззаконня, від безвідповідальності політиків. Революція гідності навіки вписана в літопис країни.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Усіх причетних, всіх гідних – з Днем гідності! Вічна слава всім, хто віддав своє життя за свободу України, за право нації бути вільною, гордою, незалежною!

Від себе хочемо дадати,  що  пам'ятаємо про 106 учасників протестів у центрі Києва які були вбиті, про кілька тисяч громадян учасників Євромайдану в різних регіонах України, які постраждали.  Пам'ятаємо, не забудемо.

Сама ж Революція Гідності перейшла у війну проти російської агресії, оскільки Російська Федерація, скориставшись ослабленням України, напала і окупувала частину території України – Крим і Донбас. Переможемо і цього ворога.