14 років тому почався перший Майдан, тоді український народ переміг страх. Зараз головне не обміняти свободу на виборчі обіцянки про "добробут". Про це написав третій президент Віктор Ющенко у Facebook.

"Сьогодні ми відзначаємо день, який присвячений усім українським громадянам незалежно від поглядів. Він об'єднує нас як єдиний народ, як єдину націю.

Ми стаємо вільними. Ми повинні усвідомити цей факт. Воля – як повітря: відчуваєш тоді, коли її втрачаєш. У країні утвердилися реальні свободи. Свобода слова, зібрань, вибору, конкуренції, підприємництва.

Наша свобода ніким не подарована.

Наша свобода – це наша незалежність і наша державність.

Але є і дещо більше. Свобода у нашому розумінні – це свобода особистості.

В один із найсвітліших моментів історії українського народу ми стали на шлях реалізації одного з наймогутніших і найблагородніших прагнень людини – жити за принципами справедливості та бути собою, реалізувати себе і своє покликання, яке кожному дають Господь, думка і природа.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Ми не самотні на цій славній дорозі.

43 роки тому, переймаючи рух свободи з рук великих предтеч, повстала Польща і польська "Солідарність". 34 роки тому цей рух розтрощив Берлінську стіну. 34 роки тому він розпочав Оксамитову революцію у Празі. 34 роки тому він підняв до свободи всі балтійські народи. 24 серпня 1991-го та Майдан осені 2004-го — це великий рух нації і людини до свободи. Із мільйонів українських доль, поглядів і надій складається цей рух.

Український Майдан стояв за власну мрію.

Майдан не був протистоянням людей — Майдан був прагненням свободи.

Найважливіше сьогодні — не обміняти свободу на мішок "добробуту", який щедро обіцяють ті, хто претендує на найвищу посаду в Українській державі", – розмірковує Віктор Ющенко (текст скорочено).