Російські окупанти та підконтрольні ним бойовики ОРДЛО змінили стратегію свого наступу на Авдіївку Донецької області – наразі місто утримують ЗСУ, але ворог не залишає спроб захопити його.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

За його словами, насамперед окупанти хочуть логістично відрізати місто, перебивши дорогу Орлівка-Авдіївка. Це південний напрямок від міста, саме туди вони кидають усі свої зусилля.

На північ від міста окупанти теж намагаються щось зробити, але там взагалі нічого не виходить. На півдні певний успіх вони мають, але це відбувається за рахунок великих втрат. Противник зовсім рахується із втратами, туди просто кидають “гарматне м’ясо”.

Якщо раніше ворог більше використовував артилерію, а потім йшла піхота під прикриттям бронетехніки, то зараз окупанти бронетехніку майже не використовують через складні погодні умови, а намагаються великою кількістю малих груп йти вперед.

“Тим самим вони виявляють наші позиції, по яким потім б’ють з артилерії. Тобто зараз більше кидають людей вперед. А вже під обстріли наших позицій вперед висуваються більш професійні кадрові військові”, – заявив Барабаш.

Авдіївка на Донеччині стала для росіян непрохідним місцем. 

«За майже вісім років періоду до повномасштабної війни Авдіївка «будувалася». Впродовж кожної ротації кожна нова бригада, яка заходила на позиції, щось нове додавала свого, якісь укріплення зводила. Саме «промка» тому і стала для росіян таким непрохідним, дуже потужним місцем», – йдеться в повідомленні Віталія Барабаша.

Крім того, повідомляється, що з початком повномасштабного вторгнення в Авдіївці стояла 25-та окрема повітрянодесантна бригада ЗСУ, яка була там вже не перший раз. Вони знали місцевість і дуже багато було з їхнього боку зроблено на упередження.

«На Бахмут, де було зведено багато наших укріплень, вони намагалися іти у лобову. Щодо Авдіївки, якщо ми говоримо конкретно про промисловий район, жодного його метру за всі дев’ять місяців війни вони не пройшли. Тому тут тактика трошки інша, вони намагаються зайти до міста з півночі і півдня. Відбуваються атаки і на промку, у лобову, але зараз вже дуже рідко», – зазначив Барабаш.

Голова Авдіївки зазначив, що останній чотири місяці окупанти намагаються хоч якось оточити місто і докладають до цього максимальних зусиль.

Російські війська постійно намагаються прорвати оборону і захопити Бахмут та Авдіївку. Ці напрямки Східного фронту, за словами очільника Донецької обласної військової адміністрації, залишаються найбільш складними.

“На Бахмутскому напрямку ворог не припиняє спроб прорвати оборону і або обійти місто, або увійти в межі міста. Численні спроби атак є тому підтвердженням. Втім ворогу це не вдається він зазнає щодобово численних втрат в живій силі і в техніці”, — розповів Павло Кириленко в ефірі єдиного телемарафону.

Прорватися росіяни намагаються і в Авдіївку, сказав він. “Авдіївка менше місто по розмірам. Але ворог також намагається потрапити в місто. Ці атаки не припиняються. Поруч із тим йде повна руйнація цивільної інфраструктури як в Бахмуті, так і в Авдіївці”, — додав Кириленко.

Очільник ОВА нагадав, що у Бахмуті лишається понад 15 тисяч жителів, в Авдіївці — близько двох тисяч. Міста повністю без електрики та газопостачання. Російське військо цілеспрямовано руйнує електромережі, тому їх неможливо відновити. Люди, що залишаються в містах, зауважив він, відмовляються від евакуації.