Ставлення Німеччини до війни Росії проти України повільно, але змінюється: це видно з риторики її політиків.

У такій зміні геополітичного курсу Берліна впевнений президент Володимир Зеленський, про що розповів Bild.

Журналіст запитав главу держави, чи винна головним чином Німеччина в неодноразових затримках санкцій проти РФ, на що отримав відповідь: “Так, деякі країни, зокрема Німеччина, виступають проти ембарго на нафту і газ”.

Але, додав Зеленський, він радий, що п’ятий пакет санкцій ЄС містить вже ембарго на вугілля та деревину із РФ.

“Німеччина не підтримувала нас зброєю. Німеччина відкрито заявила, що ми не будемо членом НАТО. Але, якщо лишатись чесними – риторика Німеччини змінилася. Німеччина консервативна та холодна, але поїзд зрушив з місця”, – зазначив президент.

Водночас він підкреслив, пише видання, що громадяни ФРН “не холодні”, що показали великі демонстрації за Україну.

“Було багато підтримки. Там я побачив [справжнє] обличчя німців!”, – цитують Зеленського.

Окрім цього, нагадаємо, що нещодавно влада Німеччини заявила, що не може відмовитись від російської нафти просто зараз, але, ймовірно, це питання буде вирішене до кінця року.

Над відмовою від газу з РФ у Берліні також працюють, але “це не так просто”. Про це німецький канцлер Олаф Шольц заявив учора на спільному брифінгу із прем’єром Британії Борисом Джонсоном у Лондоні.

“Ми активно працюємо, щоб бути незалежними від імпорту нафти [з країни-окупанта Росії]. Вважаємо, що зможемо зробити це протягом цього року”, – сказав Шольц.

Він додав, що офіційний Берлін “активно” вкладає значні кошти у будівництво необхідної інфраструктури на півночі країни для відмови також і від газу з РФ, але не назвав чітких термінів.