Президент Туреччини повторив пропозицію організувати в країні зустріч Зеленського і Путіна.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вкотре нагадав про свою пропозицію прийняти у Туреччині зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Владіміра Путіна для перемовин щодо триваючої напруги.

Про це пише турецьке агентство Anadolu.

Ердоган наголосив, що хоче, щоб напруга між РФ та Україною була врегульована до того, як це переросте у нову кризу.

“Повторюся – ми готові надати якнайкращу підтримку для цього. Я передав ці сигнали президентам Путіну і Зеленському, і продовжу це робити… Наприклад, якщо двоє лідерів зустрінуться на території нашої країни – якщо забажають, це могло б посприяти відновленню мирної атмосфери”, – заявив президент Туреччини.

Ердоган висловив сподівання, що Росія не вдасться до нападу на Україну та окупації.

“Такий крок не може бути раціональним для Росії та нашого регіону загалом… Ми хочемо миру у нашому регіоні, ми хочемо стабільності. Регіон вже і так достатньо постраждав від нестабільності, і це дуже негативно відобразилося на нас”, – наголосив він та повторив, що Туреччина твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. 

Також він додав:

“Росії було б нерозумно нападати на Україну, і в цьому випадку Туреччина діятиме як член НАТО”.

 

Ердоган повідомив також, що запросив Путіна з візитом до Анкари, але його дата ще не визначена. 

Це вже не перший раз, коли турецький лідер пропонує посередництво для діалогу України та РФ.

Нагадаємо, що на початку лютого очікується візит Ердогана до України.

“Ми надаємо великого значення як візиту президента Путіна до Туреччини, так і моєму візиту до України. Мій візит відбудеться на початку наступного місяця”, – заявив він.

Ердоган зазначив, що розраховує найближчим часом організувати особисту зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна.

“Туреччина прагне, щоб у регіоні настав мир і не було негативних процесів”, – додав він. 

Про майбутній візит Ердогана в Україну найближчим часом було відомо і раніше, але детальні часові рамки не уточнювалися.