Народний депутат із фракції «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива назвав необґрунтованими вимоги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка просить суд стягнути з нього 1,2 мільйона гривень доходу, отримані Кивою за здачу в оренду жомової ями. Кива заявив про це в коментарі, переданому Радіо Свобода 21 травня.

«На момент укладення договорів оренди майно було задеклароване і з отриманого прибутку були сплачені всі податки. Тому порушення закону там не було. Сьогодні ми бачимо, що антикорупційна прокуратура висуває мені порушення в тому, що нібито жомова яма мені не належить. І це для мене було новиною, коли я раптом побачив, що та сумнозвісна жомова яма, про яку було стільки чуток, справді перестала мені належати. І як добропорядний громадянин я вже звернувся до суду для встановлення істини і першу інстанцію вже виграв», – сказав депутат.

Кива заявив, що дії САП – «це чергова комбінація влади, яка б’ється в істерії і шукає будь-яку можливість для кримінального переслідування опозиційних політиків».

«Я спокійно піду в суд і готовий відстоювати свою позицію. Я закону не порушував», – сказав він.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення з народного депутата від “ОПЗЖ” Іллі Киви 1,2 мільйона гривень через незаконну передачу в оренду жомової ями.

Прокуратура звернулась до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими активів у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать народному депутату Іллі Киві та стягнення їх відповідно до українського законодавства в дохід держави.

Правоохоронці встановили, що нардеп, не володіючи жомовою ямою та не маючи права на її користування, здавав її в оренду фіктивному підприємству.

За оренду обранець протиправно отримав 1 мільйон 242 тисячі гривень. Також ще 10 тисяч гривень було зараховано на рахунок Киви як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.

Конфісковувати кошти хочуть в рамках цивільної конфіскації, яка діє в Україні із листопада 2019 року.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.