На Херсонщині деокуповано 46 населених пунктів, але населенню все одно бажано евакуюватися до безпечніших регіонів до повного звільнення області.

Про це повідомляє виконувач обов’язків голови Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Бутрій.

 “На Херсонщині сьогодні вже деокуповано 46 населених пунктів, більша частина – це на півночі (області), яка межує із Дніпропетровською областю та трохи на півдні, на кордоні з Миколаївською областю”, – йдеться в повідомленні

За словами Бутрія, на деокупованій території “є села, які практично зруйновані на 90% – вони і сьогодні перебувають під постійним обстрілом, населення переважно виїхало”. На брифінгу 1 серпня в.о. глави ОВА наголосив, що ситуація в Херсонській області критична. Він вкотре закликав мешканців евакуюватися до безпечніших регіонів.

“Щоб убезпечити себе, я… рекомендую евакуюватися на більш безпечні території до звільнення області”, – додав Бутрія

Зауважимо, що наразі на Херсонщині, де тривають активні бойові дії, є повністю знищені села, у деяких громадах залишилося жити до 10 осіб.

“На Херсонщині тривають активні бойові дії. У сотнях сіл області ситуація критична: розбиті дороги, знищені будинки, школи, заміновані поля та річки, пожежі у лісах, поранені та вбиті мирні люди. Без світла та води деякі села вже 5 місяців, пенсії та соцвиплати у таких селах люди не отримують з березня. Люди змушені тікати на підконтрольну Україні територію, або у сусідні села. Тож наразі є такі громади де залишилося жити до 10 осіб, а деякі села повністю знищені”, – наголошують у Хесронській обласній адміністрації.