Військовий експерт Олег Жданов має переконання у тому, що в серпні трапиться перелом у війні з Росією.

Про це він сказав в інтерв’ю Politeka.

Перші результати цього перелому, за прогнозом Жданова, будуть видні в середині або другій половині місяця. При цьому він нагадав про нібито плани ворога йти в наступ з 5 серпня на декількох напрямках, в тому числі в Херсонській області.

“Плацдарм на правому березі, я так розумію, вони хочуть його розширити для того, щоб зробити неможливим, щоб ми не діставали до лівого берега Дніпра. З тими силами, які вони накопичують, йти на Миколаїв, місто, яке сьогодні укріплене, я вже не кажу про Одесу… Хоча варіант, фантастична версія: вони стягують туди ВДВ, на правий берег. Всі вони йдуть на БМД, плаваючих. Якщо, припустимо, вони починають просування не на Миколаїв, а північніше Миколаєва – від Кривого Рогу, Давидова Броду у бік Вознесенська – то переправитися через Буг, теоретично, вони можуть. І тоді Миколаїв потрапляє в оточення. Але це варіант на рівні роздумів, може бути й фантастики”, – сказав він.

Жданов вважає, що ворог, ймовірно все ж таки зосередиться на розширенні плацдарму для недопущення обстрілів з боку ЗСУ. Також вони можуть продовжити відновлення мостів і налагодження комунікацій з правим берегом.

Також він озвучив свій прогноз про те, що звільнення Криму від окупантів ЗСУ проводитимуть не позиційними боями, а за допомогою маневреного наступу окремими частинами та підрозділами.

“В основному це буде робота дистанційна. Я сподіваюся, до того часу у нас вже будуть ракети з дальністю пуску до 300 км і ми зможемо перекрити артерію у вигляді Кримського мосту. І у нас буде працювати Авіація. Яка – питання залишимо відкритим. Я маю на увазі стара радянська або вже західного зразка теж зможе взяти участь у звільненні Криму”, – говорить експерт.

За його словами, “мета номер один” на півострові на сьогоднішній день – це Кримський міст.

“Як тільки прийдете перша [далекобійна] ракета, на мій погляд, треба відразу ж завдавати удару по Кримському мосту. Треба перекривати цей “кран”, нескінченний потік військової техніки, який йде через Південний військовий округ і Кримський міст… Велика частина техніки, яка заходить через понтонні переправи в Херсон, все заходить з території Криму. Все завозиться туди. А там зараз почнуть накопичувати нову хвилю техніки. Так навіщо чекати? Треба негайно перекривати цей кран”, – переконаний Жданов.

Зазначимо, що за словами члена комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергія Рахманіна, росія застосувала проти України, фактично всі види власного озброєння, окрім “Армати”, яка малоймовірно буде ефективною на полі бою.

“САУ “Малка”, РСЗВ “Торнадо-С”, вони почали використовувати БМПТ (бойова машина підтримки танків), всі свої ракети, високоточні боєприпаси. Єдиний ресурс, який у них залишився – це ядерна зброя, але я навіть в страшному сні не вбачаю, щоб вони на це наважились”, – відзначив Рахманін.

Водночас невідворотність покарання є стримуючим фактором для Росії. Кремль не упевнений в тому, що у разі застосування ядерної зброї, інша ж країна не завдасть удару у відповідь.

“Друге – переважна більшість світу сприймає цю війну як агресивну і загарбницьку, відповідно, сприймає Росію як агресора і загарбника. Але вони все ще намагаються хоча б у якоїсь частини світу скласти враження, що ця війна справедлива”, – додає народний депутат.

Як відзначив Рахманін, застосування ядерної зброї буде важко пояснити світові, а російські експерти вважають, що це може неминуче призвести до світової війни, яка навряд чи потрібна Росії.