Цього тижня трапився історичний день. День, коли послали Путіна. Колективний Захід чемно написав, залишаючи можливість Путіну зберегти обличчя і відповзти у свою нору, що він думає щодо його ультиматуму. 

Про це написав у своєму Facebook інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Володимира Путіна остаточно і безповоротно надіслали з усіма його вимогами та червоними лініями. Надіслали США та особисто Байден. Надіслала НАТО і особисто Столтенберг. Причому НАТО ще й висунула зустрічний ультиматум – забратися з України, Грузії та Молдови.

Говорити більше нема про що. І ні з ким.

За ці кілька тижнів Путін встиг:

– озброїти Україну, як ніхто не міг і припустити;
– об’єднати Європу, як ніхто не міг припустити;
– запустити процеси енергетичної безпеки Європи та незалежності її від російських вуглеводнів, про що ніхто не міг припустити ще місяць тому;
– остаточно маргіналізувати Недорейх;
– загнати себе у кут.

“Що буде далі – побачимо. Поки що Захід робить все, щоб не дати Путіну вторгнутися в Україну” — висловився Фурса.

Фурса висловив впевненість і у тому, що західні країни готові не просто бути проти Путіна, але ще й допомагати Україні:

“Захід навіть готовий допомагати підтримати економіку, яка неминуче страждає від інформаційної кампанії, мета якої утримати Путіна від вторгнення і не дати йому повністю зруйнувати українську економіку. Якби ще українська влада йому допомагала…”

Також банкір вважає, що українцям варто навчитися вірити правильним людям:

“Але важко допомагати Заходу захищати тебе від Путіна, коли ти сам інфікований російською пропагандою, а ця річ не проходить так швидко, як ковід, і віриш, що всю цю історію задумали прокляті англосакси та войовничий блок НАТО, щоб почати війну Росії та України. Важко, коли ви вірите словам Коломойського, а не Блінкена”.

“Важко допомагати, коли люди можуть не розуміти, що якщо ти хочеш попередити вторгнення, то мусиш лякати санкціями у разі цього вторгнення, а не просто вводити їх, після чого Путіна вже нічого не стримуватиме. Адже вторгнення вже нічого йому не коштуватиме”.

З іншого боку, тепер весь світ переконався у неадекватності російського президента.

“Бідолашний дідусь Байден, якщо йому доводиться пояснювати такі речі.
З іншого боку, раніше дивувалися лише українці. А тепер увесь світ. Вже не так прикро” — висловився Сергій Фурса.