Президент Росії Володимир Путін доручив уряду надати мешканцям тимчасово окупованих територій, які мають російські паспорти, соцвиплати із бюджету РФ. У Міністерстві закордонних справ оцінили доручення Путіна про соцвиплати в ОРДЛО. Там вважають, що такі дії Росії – це гібридна провокація.

Про це говориться у заяві на сайті МЗС.

Відомо, що російське громадянство в ОРДЛО мають вже не менш як 630 тисяч людей. Скільки з них звернеться за російськими соцвиплатами – наразі невідомо.

Глава Кремля Володимир Путін так хоче “допомогти” зупинити війну на Донбасі як “посередник”, що аж доручив Думі забезпечити мешканців ОРДЛО (тих, які мають паспорт Росії) російськими соцвиплатами.

Такими методами окупанти примусово інтегрують населення ОРДЛО до складу Росії, змушуючи його просити російські документи, оскільки виплати отримають тільки власники російських паспортів. Решті жителів окупованих територій нічого не дадуть – їхня доля російських окупантів не цікавить.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що таке доручення Путіна – не що інше, як гібридна провокація. Там пояснили, що цими методами Москва примусово інтегрує населення тимчасово окупованих українських територій.

Цим кроком Кремль геть не сприяє дипломатичним зусиллям до деескалації ситуації, Росією ж створеної біля українських кордонів.

«Прикметно, що Кремль обрав момент для цієї акції саме під час ескалації безпекової ситуації навколо кордонів України. У той час, коли наша держава та партнери докладають усіх зусиль задля деескалації ситуації, нове рішення російського керівництва не сприяє цим дипломатичним зусиллям», ㅡ йдеться у заяві МЗС.

Україна вимагає від РФ скасувати ухвалене рішення, припинити подібні гібридні провокації та утримуватися від кроків, що ускладнюють дипломатичний процес.

Нагадаємо, Російська насильницька паспортизація українських громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей може послужити для РФ приводом напасти на Україну під виглядом «захисту» так званих «російських громадян» на цих територіях.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив 17 січня, повідомляється на сайті президента.

«Росія продовжує проводити активну кампанію з паспортизації населення на тимчасово окупованих територіях, прагнучи створити привід для ескалації під виглядом «захисту російських громадян» – сказав він під час зустрічі з американськими сенаторами.