Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив свої припущення щодо того, що російські загарбники вже програли у тому, що дали Силам оборони висадитися на лівобережжі. На його думку, тепер перед українськими бійцями стоятиме завдання з розширення плацдарму.

На сьогодні українські військові контролюють на лівобережжі вздовж Дніпра смугу довжиною 60 км – від населеного пункту Кринки до Антонівського мосту.

Як він підкреслив, наразі на лівобережжі Херсонщини тривають активні бойові дії та операція зі звільнення територій і закріплення українських військових. Зокрема, нашим силам вдалося закріпитися вздовж берегової лінії та перекинути деяку техніку і засоби.

Мусієнко пояснив, що російські військові зіткнулися із проблемами, адже не завадили висадці наших Сил оборони.

«Очевидно, що у ворога виникли проблеми, тому що вони не змогли завадити висадці нашої морської піхоти, десанту та Сил ТрО на лівобережжі. Тобто, вони вже на цьому етапі дещо програли, тому що дали нам можливість зайти, а очевидно що тепер, коли наші сили зайшли, буде стояти завдання розширювати цей плацдарм», — розповів Олександр Мусієнко.

Зазначимо те, що експерт додав, що це може створити проблеми з логістикою для російської армії. Зокрема, українські військові просуватимуться далі з метою перерізання російського логістичного забезпечення з Криму на Мелітополь.

Серед іншого, він сказав, що відтягування російських сил з цих напрямків, де вони зараз перебувають, надало б можливість українським військовим вести більш активніші дії на Мелітопольському напрямку.

Зазначимо те, як бійці створили плацдарм на лівому березі Дніпра — сіру зону, яка тягнеться від Голої Пристані під Олешками до Кринок під Новою Каховкою, підтвердили експерти.

Представниця ОК «Південь» Наталя Гуменюк пояснила, що командування ЗС РФ бачить цю загрозу й тому призначило нового командувача угрупуванням «Дніпро». Адже окупантів не задовільняє нагальна ситуація на лівобережжі України.

За її словами, такі дії зазвичай свідчить про те, що ворог готується ухвалити важливе рішення.

«Як показує практика, командувачів вони змінюють, коли не задовільнила попередня тактика і стратегія», — наголошує речниця.

Крім того, Гуменюк зазначила, що та ситуація, яка розгортається на материковому лівобережжі України «ворога не задовольнила».

«І Запорізький напрямок просів, в їхньому розумінні, досить суттєво. Поламані зуби дракона не зупинили натиску Сил оборони», — каже вона.

Звернемо увагу на те, Гуменюк наголосила, що Херсонський напрямок продовжує контрбатарейну боротьбу й здобуває «досить переконливі результати».

Крім того, Гуменюк пояснила, що Москва проводить заміну свого командувача перед тим, як ухвалити складне рішення на фронті.

Водночас вона переконала, що українські військові формують всю ситуацію для противника для того, щоб це рішення було якомога складнішим.

Нагадаємо, що, міністр збройних сил Великої Британії Джеймс Хіпі заявив, що у британському війську спостерігається різкий стрибок технологічних можливостей завдяки підтримці України — про це він заявив на борту британського авіаносця HMS Prince of Wales під час його візиту в США.

Як відзначає Хіпі, передусім британські військові активно вчаться на основі тієї інформації, якою ділиться Україна — йдеться зокрема про дані, отримані з трофейного російського озброєння, передусім з систем радіоелектронної боротьби, розповідає видання Defense One.

Хіпі відзначає, що деякі британські компанії активно використовують саме звіти українських військових, щоб удосконалити свої зразки озброєння, і саме завдяки цьому вони можуть модернізувати зброю швидше, ніж раніше — наприклад, доступ до інформації про можливості російських засобів РЕБ допомагає розвивати можливості їхніх дронів.