В Німеччині Міністр оборони Борис Пісторіус виключив поставки німецьких винищувачів в Україну зараз і заявив, що це питання може обговорюватися за кілька місяців.

Про це повідомив Борис Пісторіус в коментарі телеканалу ARD.

За його словами, на даний момент питання про постачання винищувачів не стоїть в центрі уваги.

“Якщо небо над Україною залишиться безпечним протягом наступних трьох-чотирьох місяців, тоді ми зможемо говорити про всі подальші кроки – зараз має сенс використання бронетанкових підрозділів”, – сказав Пісторіус.

Міністр оборони додав, що зараз пріоритетним завданням є забезпечення безпеки повітряного простору над Україною, і для цього необхідна функціонуюча система ППО з достатньою кількістю боєприпасів.

Хочемо нагадати, 14 лютого відбулася дев’ята зустріч групи військової підтримки України “Рамштайн”. Як повідомив президент України Володимир Зеленський, партнери підтвердили, що Україна отримає ще більше ППО, танків, артилерії та снарядів.

У свою чергу, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що у зустрічі Контактної групи підтримки України в форматі “Рамштайн” у Брюсселі 14 лютого взяли участь 54 держави.

Резніков додав, що наразі Антикремлівська коаліція зростає. Представники всіх країн чітко заявили, що Київ повинен здобути перемогу над Москвою на полі бою. Сторони також обговорили швидкість, своєчасність і стабільність поставок військової допомоги.

Щодо винищувачів, то напередодні “Рамштайну” 13 лютого військовий льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю сказав свою думку.

Справа в тому, що отримати літаки і підготувати льотчиків – це різні речі. Літак без льотчика літати не буде, як і льотчик без літака. Тому, швидше за все, саме по собі ухвалення рішення про передачу літаків буде стартом для підготовки льотного складу. Якщо він не був готовий раніше, тому що 100 мільйонів доларів минулого року було виділено, і просто так вони б не лежали на полиці. Тому цілком можливо, що велася підготовка льотного складу на тих же F-16″, – зазначає Світан.

За словами військового льотчика раніше весни Україна точно не отримає літаки. Але матиме змогу отримати їх принаймні через три місяці, якщо рішення про підготовку льотного складу приймуть на днях.

“Льотчики першого класу, у яких по півтори-дві тисячі годин нальоту, допуски до всіх видів польотів на винищувачах, можуть встигнути перевчитися за три місяці. Але реально льотний склад вчиться від трьох до шести місяців, залежно від класу льотчика і його нальоту”, – каже полковник запасу.

Світан також зазначив, якщо Захід погодиться надати Україні літаки і готуватиме льотний склад, така інформація, ймовірно, буде закритою, щоб про неї не дізнався противник.

“Інформація про те, як, у якій кількості, які види літаків і якої номенклатури, від яких країн ми отримаємо літаки, ймовірно, буде закритою, бо ворог не спить. Тому інформацію якось озвучать, але вона не буде конкретною. Що стосується льотного складу, то вже є підтвердження про те, що, наприклад, Великобританія готова навчати наших пілотів”, – зазначає Світан.

Хочемо додати: наразі ворог стягує до кордонів України авіацію для нового наступу.

Американські чиновники розповіли Financial Times, що це спонукало союзників України зробити пріоритетом якомога швидшу доставку систем ППО та артилерійських боєприпасів нашій країні.

Дані розвідки свідчать про те, що передані союзникам по НАТО, Росія накопичує літаки і вертольоти біля кордону з Україною. Журналісти зазначають, що у вівторок на зустрічах з країнами-союзниками, що підтримують Україну міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив загрозу, яку становлять значні військово-повітряні сили Росії, що залишилися.

“Він дуже ясно дав зрозуміти, що у нас мало часу, щоб допомогти українцям підготуватися до наступу, і що у них доволі специфічні потреби”, – розповів американський чиновник, додавши, що російські наземні війська досить виснажені, через що Москва може перетворити наступ на повітряну битву.