Ворог намагається будь-що взяти Бахмут. Саме тому кидає всі можливі резерви, а також краще, що в нього залишилося із загонів ПВК “Вагнер” й підрозділів повітряно-десантних військ. 

Про це в ефірі одного з українських каналів розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 

Череватий зазначив, що ворогу необхідно захопити Бахмут тільки для того, щоб показати хоч якісь досягнення на східному фронті. 

Він розповів, що росіяни використовують там повітряно-десантні підрозділи. Навіть нещодавно у зведенні була інформація, що підбили бойову машину десанту. 

Тут є природна причина цього всього – дуже великі втрати. “Вагнер” фактично був монопольний на цьому напрямку й зазнавав колосальних втрат, використовуючи оцю екстенсивну тактику постійних атак групами, 
– сказав Сергій Череватий. 

“Зазнавши великих втрат він не міг поповнюватися, тому що не знайшов такий потік. Можна сказати, що він мінімізувався й тому вони були змушені підтримувати його регулярним військом”, – додав речник. 

За словами Череватого, елітні – це дуже умовно. Росіяни все називають “елітним”, навіть 155 бригаду морської піхоти, яка під Вугледаром була розбита й розкатана фактично повністю. 

Всі ці елітні й псевдо елітні підрозділи значною мірою доукомплектовані мобілізованими. У них немає того, що раптом дістали якусь запасну елітну частину, яка була б сформована повністю з контрактних військовослужбовців, ідеально навчена, з новісінькою технікою, 
– пояснив речник. 

“Вони були змушені всі (частини – ред) доукомплектовувати. Зараз доукомплектовані трошки гіршим або трошки кращим особовим складом. Але все ж той, який значною мірою поповнений шляхом мобілізації”, – додав Сергій Череватий.

Водночас зазначимо, що  Бахмут Донецької області має важливе значення. Воно сковує оперативно-стратегічні сили противника, а також є стратегічною височиною. І хоч потенціал ворога дещо знизився, а резерви значною мірою вичерпались – атаки та спроби повного захоплення міста не припиняються. Водночас для українських захисників Бахмут – це стратегічна височина і він виконує своє головне завдання.  

“Бахмут сковує оперативно-стратегічні сили противника. У Бахмуті знищується величезна кількість живої сили й техніки противника. Однозначно Бахмут потрібно тримати. Тому, що це ключі для потенційного звільнення нашої території у бік Сєверодонецька й Лисичанська”, – заявив військовий експерт Петро Черник в етері одного з українських каналів. 

За словами експерта, наразі лінія розмежування перебуває в зоні так званої стратегічної рівноваги. Ворог поступово виснажується. 

“На цю хвилину противник перебуває у стані оперативного тиску і власних наступальних дій. Але кількість ворожих атак за добу суттєво знизилися у порівнянні з березнем. Противник помаленьку виснажується. Разом з тим, до заміни ролей, коли ми будемо у частині атакувальної сторони, має ще пройти деякий час”, – зазначив Черник. 

Водночас військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко розповів, що окупанти намагаються максимально зруйнувати місто, особливо багатоповерхову забудову, щоб у ЗСУ не було укриттів.   

За його словами, війська РФ вкотре не досягли успіху в самій межі міста, по вулиці Чайковського. І не змогли перерізати залізничні колії вокзалу. Хоча бої там відбуваються досить запеклі. 

“Позиції переходять із рук у руки практично не те щоб щогодини. Кожні лічені хвилини може відбуватися зміна ситуації по лінії зіткнення. Але за останні три дні в Бахмуті російські окупанти не змогли якось серйозно просунутися. Здебільшого тривають позиційні бої за збереження логістики та відсутності передумов для оперативного, або тактичного оточення міста”, – зазначив експерт.