Розбий лоба об стіну, а розуму не додасться. 28 квітня в центрі Києва було проведено так званий “Марш вишиванок”, котрий мав, скажімо так, подвійне дно, а саме – марш у пам’ять про Дивізію СС “Галичина”, пише блогер під ніком “Злий Одесит”. Далі в оригіналі:

Зазначу, що цей захід було проведено спонтанно і виявився повною несподіванкою для міської влади Києва, в той час як російські і проросійські інформаційні ресурси знали про нього заздалегідь, що говорило про не просто провокацію, а повноцінної ІПСОА, під обгорткою “фашистського націоналізму” в Україні.

І хоча дійство зібрало близько сотні дійових осіб, причому часом здавалося, що журналістів, в основному проросійських майданчиків (СТРАНА.UA, НАШ, Весті.UA і т.д.) було більше, ніж бажаючих взяти участь в цьому заході, ефект воно створило достатній , звернувши на себе увагу ряду міжнародних партнерів України.

Прес-секретар МЗС Ізраїлю Ліор Хайат висловив стурбованість проведеними в центрі Києва маршем, в честь створення підрозділу “Ваффен-СС” – дивізії “Галичина”. Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен висловила стурбованість тим, що подібні марші можуть проходити в українській столиці і т.д.

Фактично, нечисленний, провокаційний марш запустив маховик не потрібних Україні, як звинувачень, так і виправдань. І ось, здавалося б, після настільки негативної хвилі, яка зіграла на руку гібридним доброзичливцям України, у Львові проводиться 8 травня черговий захід присвячений “Ваффен-СС” – дивізії “Галичина”. І як завжди, воно створює в рази більший ажіотаж серед російських і проросійських інформаційних майданчиків, ніж серед українців.

Та й на манежі – все ті ж.

Так, на Личаківському кладовищі у Львові було проведено “урочисте” захід з нагоди 78-ї річниці створення дивізії “Галичина” … В заході взяв участь відомий ряджений провокатор, так званий заступник Голови резерву дивізії “Галичина” Василь Бичко, одіозна “свободівка” Ірина Фаріон – куди ж без “Свободи” на проросійських провокаціях під обгорткою патріотизму? А також депутати Львівської обласної ради Святослав Шеремета та Соломія Риботицька, і, народний депутат України від партії “ЄС” Софія Федина, якій як нікому іншому мало бути відомо про міжнародну реакцію на подібні заходи!

Сумарно захід зібрав менше 50 осіб. Менше 50 чоловік, навіть з урахуванням участі таких відомих політичних діячів. Менше 50 чоловік, третина з яких були діти, які ще навіть не розрізняють поняття дивізії “Галичина” та УПА! А адже саме змішання цих двох історичних явищ і є головною метою маніпуляторів!

Але, точно так само як і 28 квітня, але вже з безпосередньою участю політиків, як місцевого розливу, так і загальноукраїнського (Софія Федина) ця провокація зіграла негативну роль на 8 травня і напередодні 9 травня з наративом – “в той час коли весь світ сумує за жертвами нацизму, в Україні пособників нацизму вшановують “.

Що ж, корисні патріоти в черговий раз зіграли проти України. Зіграли на догоду російській пропаганді, причому в унісон, немов узгоджують кожну подібну акцію в режимі 24/7.

Чекаємо відповідну реакцію. Від країн партнерів України, вже точно, а от від самої України?