Російські окупанти не покидають спроб протиснути українську оборону на Авдіївському напрямку. Військові РФ щодня намагаються проводити наступальні дії. Зокрема, чотири російських БМП та піхота спробували піти в наступ до населеного пункту Красногорівка. Після того, як українські військові знищили перше БМП — три інші відразу втекли. Така ситуація – це вже не перший випадок, адже окупанти часто тікають та відмовляються йти у наступ.

Про це повідомив офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

«Постійно відбуваються артилерійські обстріли, працюють FPV-дрони, дрони-камікадзе і таке інше. Ворог безперервно проводить розвідку, все небо усіяно розвідувальними дронами противника. Ми робимо протидію, активно удосконалюємо наші станції РЕБ. Однак окупанти не сидять на місці, збільшили кількість своїх РЕБ, які встановлюють і на автомобільну техніку, і на важку бронетехніку, перешкоджаючи роботі наших FPV. Насправді ситуація дуже складна, але під контролем. Максимально робимо все, аби закріпитися на позиціях та не дати ворогу виконати завдання», — наголосив Сергій Цехоцький.

За його словами, окупанти практично кожного дня намагаються пробити українську оборону в тому чи іншому місці. Мета росіян — зайти на наші позиції.

«Наприклад, вчора, 10 квітня, велика кількість піхоти противника масово пішла на Первомайське, навіть зуміла на околицях цього населеного пункту вчепити свій триколор та розкричати на весь світ, що Первомайське вже їхнє. Вчора було дуже багато публікацій та інформації стосовно цього. Командир нашої бригади дуже оперативно відреагував — і триколор відправився за руським кораблем. У Первомайському – український прапор», — наголосив офіцер 59-ї ОМБр.

Варто також зауважити, що російські військові прагнуть знайти слабкі місця в обороні України і просунутися якомога далі, контролюючи ключові логістичні маршрути та залізничні хаби. Саме з цим повязане збільшення наступів на різних ділянках фронту.

Про це розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

Чому вони атакують на якомусь напрямку, чому саме там? Тому що шукають слабкі місця в нашій обороні і хочуть просунутися якомога далі, захопивши якомога більше території. Які напрямки можна якось обґрунтувати? Куп’янський напрямок — там станція Куп’янськ-Вузловий і наш логістичний центр, — вони хотіли б його контролювати”, — сказав він.

Гетьман зазначив, що залізничне сполучення відіграє ключову роль для української армії, дозволяючи перевозити значно більший обсяг військового вантажу, ніж це можливо за допомогою звичайних автомобілів.

“Бахмутський напрямок: Часів Яр і спроба вийти на Костянтинівку — це теж залізничний хаб. Вони хочуть погіршити нам наші логістичні можливості залізницею”, — наголосив він.

На Токмацькому напрямку, в районі Роботиного, вже російські війська роблять спроби витіснити українську армію з їхнього залізничного маршруту, що пролягає через Волноваху, Токмак, Мелітополь і Джанкой, каже військовий аналітик.

“Хочуть відсунути нас від Роботиного, якнайдалі від Токмака, щоб ми не мали можливості контролювати артилерійським вогнем залізницю. Усі інші напрямки… Авдіївка, зрозуміло, вони багато років за неї боролися, бо це панівна висота, і з неї можна було артилерійським вогнем вражати цілі в місті Донецьк. Деякі напрямки можна пояснити, але це війна. Вони просто хочуть захопити всю країну”, — підсумував Олексій Гетьман.

Проте, в той же час, ЗСУ дають гідну відсіч ворогу та не дозволяють йому прорватись вглиб навіть на крок.