Глава Нацради реформ України Михайло Саакашвілі розповів про те, чому Грузія перервала дипломатичні відносини з Російською Федерацією.

Про це заявив політик в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна”.

Михайло Саакашвілі заявив про те, що Грузія спочатку не хотіла війни, порівнявши подію із загостренням відносин України і Росії. Однак після початку агресії РФ офіційний Тбілісі був змушений перервати дипломатичні відносини з Росією.

“У той момент, коли Росія напала на Грузію, ми були в 100 разів слабкіше. Але перше, що я сказав, що ми ніколи не здамося. До цього ми вели всякі переговори, намагалися з ними зв’язатися. Але коли вони вже зайшли танками, у нас іншого виходу не було. ми взяли в руки зброю і пішли чинити опір. Як тільки вони прийняли якісь юридичні кроки, ми відразу перервали дипломатичні відносини з Росією “, – пояснив Михайло Саакашвілі.

Політик також згадав, що Грузії готували ще більш серйозне погіршення становища цієї країни через розрив дипломатичних відносин з Росією. Однак офіційного Тбілісі було нікуди відступати, бо будь-які поступки Кремлю означали б для цієї країни втрату її територіальної цілісності і погрожували окупацією.

“Ми сказали: хлопці наполовину вагітними ми не будемо. Ви зайшли, ви нас атакуєте, ми перериваємо будь-які стосунки з Росією, як з державою-агресором. При всьому тому, що до сьогодні Грузія і Росія не змогли відновити ніяких відносин, тому що народ Грузії цього не хоче. Ми це заклали в самому початку. Ніколи після цієї війни у ​​мене не було переговорів і розмов з Володимиром Путіним, як і ні з ким з російських лідерів. Це не тому, що ми проти діалогів, просто є речі, які не можна прощати. Ці люди в моїх очах злочинці і вороги. З ворогами і злочинцями розмовляти повинен міжнародний суд або внутрішній суд, але нам з ними розмовляти нема про що “, – розповів Михайло Саакашвілі.

При цьому грузинський політик пояснив, що нинішній президент України Володимир Зеленський знаходиться в складній ситуації, оскільки змушений виконувати “Мінські угоди”, які були підписані його попередниками буквально з примусу. Михайло Саакашвілі радив Петру Порошенко не підписувати ці домовленості, хоча прекрасно розумів, що у колишнього глави держави не було іншого виходу.