Загроза повномасштабної агресії Росії проти України не зникла.

Про це командувач ВМС Олексій Неїжпапа заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Для нашої країни загроза повномасштабної агресії з боку Російської Федерації актуальна з 2014 року, вона нікуди не зникала. Численні заходи оперативної та бойової підготовки збройних сил РФ спрямовані на відпрацювання дій, у тому числі проти України», – сказав він.

За словами командувача ВМС, під час останніх масштабних стратегічних командно-штабних навчаннях по південному напрямку «Кавказ-2016» РФ здійснила не тільки висадку свого десанту, а й імітувала «відповідні дії» українських військ.

Як зазначив Неїжпапа, імперських амбіцій у Кремля не меншає, вони вдаються до залякувань, політичного й економічного тиску, демонстративно «бряцають зброєю» поблизу кордонів.

«Тому всі заходи наших органів управління та військових частин спрямовані відповідно на відбиття агресії. Є затверджений головнокомандувачем ЗСУ план бойової підготовки на 2020 рік. Пандемія внесла до нього певні обмеження й зміни в форматі проведення, але кількісно навчань не поменшало, ми дотримуємось запланованого», – запевнив він.