Сьогодні ситуація в Бахмуті залишається найважчою, у зв’язку з чим російський опозиціонер і правознавець Марк Фейгін вважає, що незабаром місто поступиться росіянам.

“Швидше за все, з міста будуть виведені останні частини ЗСУ. До речі, цього не виключає і президент України, який нещодавно попереджав про таку ймовірність. Видно, командування ЗСУ усвідомлює, що немає завдання в тому, щоб загробити сили ЗСУ, які обороняють Бахмут. Простіше відійти на нові позиції, закріпитися і тримати оборону там. Швидше за все, після відходу з Бахмуту оборона вестиметься вже в районі Часового Яру”, – припустив експерт в інтерв’ю.

Як зазначив Фейгін, звичайно, під час відступу ЗСУ з Бахмута створюється небезпека виходу окупантів на трасу на Краматорськ. Але оскільки настане український контрнаступ, цілком може бути таке, що у Москви виникнуть проблеми з кількох напрямків і їй буде вже не до Бахмуту і не до Краматорська.

“Їм потрібно буде затикати дірки в інших місцях, знімаючи частини і перекидаючи їх на інші ділянки фронту”, – пояснив експерт.

Потім Фейгін ще раз наголосив, що відхід ЗСУ з Бахмута – це зовсім не трагедія:

“Повторюю, Бахмут – це не Київ. Майже вісім місяців ми його обороняли, і втрати Москви гігантські та непорівнянні з цінністю цього населеного пункту”.

А ось український телеграм-канал Бахмутський Демон, відомий своїми інсайдами, що йде битва за Хромове, зараз ситуація така, що позиції штурмуються окупантами по 8-10 разів на добу. Місцями північніше ми теж ходимо в штурми. Поки агресори не оточують, але мають і далі перевагу в арті та авіації.

Бахмут увійде в історію як конвеєр смерті. Крики прігожина про 2-3 неделі вважаю виправданими. Один фіг, що вони можуть лишитися на руїнах Бахмута, якщо навколо міста ми їх розірвем. І стане той Бахмут їх могилою.

Зазначимо, що росіяни повернули під Вугледар 155-ту бригаду морської піхоти, яка була на оновленні. Однак наразі на даному напрямку не спостерігається ознак підготовки наступу ворога.

Про це заявив в ефірі телемарафону керівник об’єднаного прес-центру сил оборони Таврійського напряму Олексій Дмитрашківський.

“В полі зору знову з’явилась 155-та бригада морської піхоти, які нібито пройшли відновлення, але розуміючи військову справу, можна сказати, що нереально відновити бригаду морської піхоти за такий короткий термін. Швидше за все, як то кажуть, “напхали” у підрозділи мобілізованих, які пройшли загальну військову підготовку”, – розповів Дмитрашківський.

Він зауважив, що на підготовку морського піхотинця часу йде від 3 місяців до пів року.

“Поки що, спостерігаючи за ворогом, не можемо сказати, що ворог готується до чергового наступу в цьому районі, не дуже це реально з причини, що все ж таки це рівнинна місцевість і ворогу доведеться атакувати в лоб наші позиції, і вони не готові до цього”, – заявив речник.

Варто нагадати, раніше Дмитрашківський заявляв, що оскільки на Вугледарському напрямку ворог не веде активних бойових дій , окрім обстрілів, то, ймовірно, почне найближчим часом він штурмові дії в цьому районі.

“Втративши багато особового складу на Авдіївському та Мар’їнському напрямках, я думаю, що ворог найближчим часом зосередить увагу знову таки на Вугледарському напрямку. Це моя думка”, – додав він.

Дмитрашківській додав, що вчора ворог 6 разів завдав ударів по Вугледару з авіації.

“Ворог дотримується тактики випаленої землі. Це робиться для того, щоб нашим захисникам не було можливості будь-де тримати оборону. Знищуються будинки, військовим сленгом кажуть розбирають будинки поверх за поверхом і це відбувається як в Бахмуті, так і на Вугледарі”, – зазначив він.