У кума Володимира Путіна – Віктора Медведчука – проблем стає дедалі більше. Тепер його хочуть знищити його ж соратники. Про це йшлось у програмі “Право на правду” на 24 каналі

Партію в нього можуть відібрати його ж соратники по проросійському табору. Вони вже зрозуміли, що Медведчук – це політична бульбашка, яка гучно луснула після перших серйозних проблем, а тому можна його добити і розділити між собою залишки його політичного впливу.

Відтак, в самій ОПЗЖ одразу після введення санкцій РНБО намітився очевидний розкол. Більша частина партії незабаром може зректися кума Путіна, як токсичного і безперспективного персонажа, а переорієнтуватися на іншого лідера – Юрія Бойка.

Нагадаю, що сама ОПЗЖ складається з 2 груп:

  • одну з них контролював власне Медведчук з Вадимом Рабіновичем;
  • друга контролюється так званою “групою газовиків” або олігархом Дмитром Фірташем та його партнерами Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком, які зробили свої статки на торгівлі російським газом.

Кожна група має свою частину депутатів у спільній фракції у Верховній Раді та в місцевих радах, свої медіаактиви та свої грошові потоки.

І поки у Медведчука все було добре, ці 2 групи спокійно собі уживалися під дахом однієї партії – ОПЗЖ.

Однак як тільки у кума Путіна почалися серйозні проблеми із законом, закляті друзі почали гризтися, й “газова група” схоже вирішила кинути Медведчука, підібравши партію під себе.

Зокрема, за даними джерел, орієнтовані на газовиків лідери партійних місцевих осередків відмовилися збирати мітинги та виводити людей на підтримку кума Путіна, коли останнього прокуратура потягла до суду.

Крім того, контрольований Льовочкіним та Бойком телеканал “Інтер” дуже мляво висвітлював процес по обранню Медведчуку запобіжного заходу.

Водночас співрозмовники у Верховній Раді розповіли, що керівництвом фракції депутатам дана вказівка дистанціюватися від Медведчука і поступово переорієнтовуватися на Бойка.

Відтак не дивно, що днями в ефірі програми російського пропагандиста Володимира Соловйова соратник Медведчука Вадим Рабінович влаштував істерику про те, що в ОПЗЖ сталася зрада і назріває розкол. Щоправда, спочатку він не наважився назвати імена зрадників.

Однак під час розмови з Соловйовим Рабінович таки не витримав і вилив все, що у нього було на душі, прямим текстом звинувативши свого однопартійця Льовочкіна у тому, що той зрадив кума Путіна у найбільш відповідальний момент.

Також витіснити Медведчука з проросійського політичного поля в Україні хоче олігарх Рінат Ахметов. Він посварився з Медведчуком та Фірташем кілька років тому і почав розкручувати власний політичний проєкт – “Опоблок”.

Цей проєкт, як відомо, гучно провалився. На останніх виборах до Верховної Ради він не потрапив. Крім того, також провалився й інший політичний проєкт, який підтримував олігарха – “Радикальна партія Олега Ляшка”.

Відтак, сьогодні Ахметов вперше за багато років не має жодної кишенькової фракції у парламенті. Однак своє політичне представництво у Раді йому вкрай необхідне.

Річ у тім, що перед ним теж засвітились серйозні проблеми, які вже неприкрито і відверто озвучив на пресконференції президент Зеленський у відповідь на питання журналіста ахметівського телеканалу.

Зокрема, про те, що незабаром Верховна Рада та уряд планують підвищити ставки ренти на видобуток залізної руди, що приносить структурам Ахметова мільярди гривень додаткового прибутку на рік.

Крім того, народні депутати та урядовці нарешті дозріли до того, щоб припинити масштабну аферу із зеленою енергетикою, на якій Ахметов теж заробляє мільярди гривень, витягуючи їх з наших кишень. Оскільки, дотації на найбільші в Європі українські зелені тарифи фінансуються коштом бюджету, тобто за наші з вами гроші.

Саме тому, аби захистити свої надприбутки, оточення олігарха заметушилося аж так, що права рука Ахметова – ексрегіонал Борис Колесніков – нещодавно заявив про створення нової партії, яка планує підбирати поміркований проросійський електорат.

Втім, можна не сумніватися, що хто б із заклятих друзів Медведчука не посів його місце, він все одно, очевидно, намагатиметься грати роль улюбленої дружини Кремля в Україні.

Єдине, на що ми сподіваємося, що історія з кумом Путіна, для всіх них стане пересторогою, що за зраду національних інтересів тебе як мінімум можуть позбавити надприбутків і впливу. В ідеалі, звісно, ще й позбавити волі, як це передбачено кримінальним кодексом.