У Віктора Медведчука існує конфлікт із кураторами України у Кремлі, невдоволеними його надмірними фінансовими апетитами. Арешт політика дозволить їм перерозподілити кошти, які виділяються на діяльність проросійських сил.

Про це розповів російський опозиціонер, колишній депутат Держдуми РФ Марк Фейгін в програмі «Студія Захід» на Еспресо.TV. Він вказує, що відповідальні у президента Росії Володимира Путіна за «українське питання» Дмитро Козак та Владислав Сурков ворогують з Віктором Медведчуком, бо їм не подобалося його бажання замкнути на себе усі грошові потоки Кремля на оплату підривної діяльності російської «п’ятої колони» в Україні.

«Безумовно, Медведчука багато хто в оточенні Путіна не любить. Чому його не люблять? Тому що він забирає їхні гроші, забирає їхні компетенції та повноваження з питань України. Україна – це великі вкладення, це маса освоєних коштів. Їх освоює Медведчук. Причому претендує освоювати все. У нього на цьому ґрунті був конфлікт з Сурковим», – розповів Фейгін. Він вказав, що після того, як замість Суркова куратором України став Козак, у нього так само виникла ворожнеча з Медведчуком, причина та ж – гроші.

«Він хоче займатися всім. Він хоче освоювати усі бюджети, які виділяються на Україну», – додав Фейгін. Через це зараз, коли Медведчука виникли проблеми, в Москві є ті, хто з цього не може не радіти, бо стало очевидно – усі витрачені на політика російські гроші виявилися викинутими на вітер. «Деякі з оточення Путіна тепер можуть сказати: «Медведчук заявляв, що у них друга (за впливом – ред.) партія. ОПЗЖ. Що він є найвпливовішим політиком. Ну так, будь ласка, покажи це. Виведи на вулиці майдан. А якщо ти цього зробити не можеш, то який же ти впливовий політик?!» – пояснив Марк Фейгін.

Відзначимо, що українці чекали на таку підозру набагато раніше. Медведчук у перші місяці війни мав би потрапити в поле уваги наших силовиків. Натомість цей агент російського впливу не лише уник законного покарання, але й зміцнювався. Накопичував в Україні колосальні статки, зокрема, на торгівлі російськими паливно-мастильними матеріалами. Попередній президент Порошенко надав йому фактично офіційний статус у переговорах між Україною і Росією. Замість того, щоб запроторити у в’язницю, пише політолог Михайло Басараб.

Чи вдасться його посадити? Україна довго чекає на це.

Медведчук міг би втекти в Москву, але тоді б обнулив весь свій політичний капітал. Він цікавий Росії лише перебуванням в Україні, щоб руйнувати основи нашої державності зсередини. Путіну не потрібний додатковий “збитий льотчик”, який потребує дорогого утримання на дачі в Підмосков’ї. Кремль міг витратити на проєкти Медведчука сотні мільярдів доларів. Якби той втік в Росію, це би сильно роздратувало Путіна. Кремль навряд чи піде на ескалацію заради Медведчука. Він для Москви – типовий зрадник своєї країни. Такі люди ніде й ніколи не користуються щирою повагою.