Один з адвокатів Саакашвілі заявив, що екс-президент Грузії перебуває під постійним психологічним тиском.

Шота Тутберідзе, один із адвокатів екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, який перебуває в ув’язненні, заявляє, що його підзахисний перебуває під постійним психологічним тиском.

Окрім цього він заявив, що умови його утримання в тюремній лікарні не можна назвати нормальними і за європейськими стандартами поводження з ним можна розцінювати, як нелюдське.

“Положення Михайла Саакашвілі там справді не дуже хороше, є постійне відчуття небезпеки, включно з відчуттям фізичної небезпеки, він перебуває під постійним психологічним тиском і його умови не можна оцінити як нормальні. Я думаю, що за стандартами Європейського суду це можна розцінювати як нелюдське поводження з ним”, – сказав адвокат у четвер в ефірі грузинського телеканалу “Палітраньюс”, передає Інтерфакс-Україна. 

За його словами, у перші два дні перебування Саакашвілі у тюремній лікарні він зазнав безперервних словесних нападок з боку ув’язнених.

Тутберідзе припустив, що після втручання держдепартаменту США та правозахисної організації Amnesty International, які зробили “жорсткі заяви” щодо прав Саакашвілі, це припинилося.

“Після цього припинився цей так званий галас”, – зазначив він.

Окрім цього, за твердженням адвоката, Саакашвілі змушений перебувати в палаті із закритими та завішеними вікнами, оскільки тюремна адміністрація спеціально розмістила його у палаті, вікна якої виходять у бік корпусу ув’язнених.

“Він практично не бачить сонячного світла”, – зазначив адвокат.

За його інформацією, адвокати Саакашвілі мають намір звернутися до Страсбурзького суду з приводу “нелюдського поводження” з їхнім підзахисним.