Наслідки підриву Каховської дамби будуть катастрофічними, попередив секретар РНБО.

Російські загарбники підірвали Каховську ГЕС для того, щоб захисники України не пішли в контрнаступ на Херсонському напрямку.

Наслідки злочину для нашої державу будуть страшні, а для громадян РФ – катастрофічні, розповів секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі “Українського радіо”. Чиновник зазначив, що відповідальність за підрив дамби нестимуть і ті, хто давав вказівку це зробити, і ті, хто виконав її.

“Тут немає взагалі про що говорити, тому що ще в вересні-жовтні минулого року ми всіх попереджали, що росіяни закладають вибухівку безпосередньо на станцію, і вони були готові в будь-який момент здійснити цей терористичний акт. Ця територія знаходилась під контролем терористів. Відповідно вони несуть відповідальність за ті дії, які там були. Для нашої країни точно не було ніякого сенсу це робити. Ті, хто навіть робить такі припущення, мабуть, слабо розуміють, що тут відбувається. Я хочу сказати, що, перш за все, росіяни це робили з військовою ціллю для того, щоб ми не пішли в контрнаступ саме на Херсонському напрямку. Хоча, я думаю, сьогодні можна чітко розуміти, що у нас були зовсім інші плани. По-друге, коли росіяни готували цей терористичний акт, вони не розрахували наслідки, які будуть після цієї руйнації. Те, що вони зробили, коли пройде певний час, коли ми зможемо порахувати все те, що там відбулося, повірте, наслідки для нашої країни будуть страшні, але для росіян вони будуть просто катастрофічні. Тому що вони за все це будуть відповідати. І ті люди в Кремлі, які давали вказівку зривати дамбу, будуть нести за це відповідальність. І в тому числі і виконавці”, – зазначив Данілов..

Олексій Данілов повідомив, що наказ про підрив дамби окупанти отримали з кабінету російського диктатора Володимира Путіна. За відомостями української сторони, ГЕС вороги підірвали зсередини тією вибухівкою, яку заклали ще минулого року.