На правому березі Херсонщини перебуває близько 20 – 25 тисяч ворожих військ. Вони не зможуть піти у наступ на цьому напрямку, однак здатні закопатися та намагатися утримувати певні території.

Зараз окупанти практично не можуть перекидати військову техніку та інші ресурси на правий берег Дніпра на Херсонщині. Адже ЗСУ добряче понищили основні мости та, ймовірно, влучили в баржу, яку окупанти зводили як альтернативу мостам. Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан в ефірі одного з телеканалів.

Все правобережне угруповання практично приречене.

За його словами, те, що окупанти досі на правому березі якось перегруповуються та хаотично рухаються, свідчить про те, що вони втрачають управління.

Як відомо, ЗСУ влучили в один із командних пунктів в Новій Каховці. Тут можна говорити про втрату управління для бериславського угруповання окупантів, які сидять на цій території.

Понад шість місяців війни в Україні призвели до колосальних втрат живої сили та військової техніки держави-терориста Росії. До кінця поточного року в РФ вичерпаються запаси снарядів для артилерії та бронетехніка, керованих ракет також дуже мало, а стан військової авіації не дозволяє вести повномасштабну повітряну кампанію.

Як пише The Insider, через західні санкції Росія не може продовжувати повноцінне промислове виробництво озброєнь і поповнювати запаси, які швидко виснажуються. Зазначається, що арсенал, що залишився в РФ із радянських часів, був витрачений ще двома чеченськими війнами і швидкоплинною грузинською кампанією.

У 2014-2017 роках у РФ було проведено масштабну кампанію з відновлення снарядів. Водночас у виданні уточнили, що темпи витрати снарядів під час двох чеченських воєн були кратно нижчими, ніж під час нинішньої війни, коли вони досягають 40 000 – 60 000 снарядів усіх типів на добу за високої інтенсивності бойових дій, знижуючись до 24 000 на добу у періоди дуже умовного “затишшя”.

Провівши необхідні розрахунки та проаналізувавши поточну війну в Україні, у виданні дійшли висновку, що за останні 6 місяців Росія мала витратити щонайменше 7 млн снарядів, не враховуючи втрати внаслідок українських ударів по складах боєприпасів окупантів.

Так, за збереження інтенсивності війни на нинішньому рівні, Москва вже до кінця 2022 року зіткнеться зі снарядним дефіцитом і з метою економії змушена буде скорочувати використання артилерії, йдеться в матеріалі.

Крім того, автори додали, що очікуваний “снарядний голод” повинен збігтися з дефіцитом артилерійських знарядь, що стають непридатними самі по собі.

Колишній керівник секретної розвідувальної служби Британії Сер Алекс Янгер в інтерв’ю BBC сказав, що відсіч з боку Києва показала, що дві протиборчі сили «сягнули певної рівноваги, що є несподіваною і відверто втішною ситуацією».

За його словами, Херсонський контрнаступ був «цілком пов’язаний із бажанням України продемонструвати, що вони можуть вийти на передову і, своєю чергою, зміцнити рішучість України та її прихильників перед важкою зимою».

Янгер додав, що допомога Заходу зміцнила потенціал України та що існує довгострокова тенденція, яка показує, що російський військовий потенціал поступово слабшає. Він сказав, що новий наступ сил Зеленського у Херсоні — це «прагнення України продемонструвати, що вони можуть вийти на передові позиції».

Варто зауважити, що Білий дім не став одразу коментувати військові операції ЗСУ в Херсонській області. Лише згодом з’явилося повідомлення чиновника Білого дому про те, що адміністрація президента США Джозефа Байдена протягом останніх кількох місяців допомагала українським військовим готуватися до контрнаступу, який тепер триває, виконуючи конкретні запити щодо зброї.

Аналізуючи останні події, цілком ймовірно, що Збройні сили можуть звільнити окремі окуповані території Херсонської області. Для цього, як ми знаємо, уже створені відповідні передумови.