Арсен Аваков 14 липня не прийшов на засідання комітету Ради з питань правоохоронної діяльності. Там розглядали питання відставки міністра.

Під час засідання комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламентарям ухвалити рішення щодо відставки Авакова шляхом голосування у сесійній залі.

Наступний крок – заяву політика передадуть у зал голосування.

Авакова запросили на засідання комітету, однак політик не прийшов. Інформації, чому він не був присутнім під час розгляду заяви, наразі немає.

Голосування за відставку Авакова може відбутися вже 15 липня. Відповідну дату назвали глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та Денис Монастирський – кандидат на посаду очільника МВС.

Арахамія зізнався: у нього є відчуття, що за призначення цього кандидата буде близько 300 голосів. Водночас спершу нардепи мають проголосувати за відставку Арсена Авакова. Це може відбутися вже 15 липня.

Сам Монастирський також заявив, що голосування за його призначення, найімовірніше, відбудеться 16 липня. Наразі кандидат на посаду глави МВС очолює комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Прізвище Монастирського як кандидата на посаду глави МВС Зеленський назвав під час засідання “Слуги народу”. Нардепи відреагували бурхливими аплодисментами.

Кандидатуру Монастирського висунули на засіданні фракції “Слуга народу” ввечері 13 липня. Пропозиція надійшла саме від глави держави, який, як і прем’єр Денис Шмигаль, прибув на зустріч.

Після засідання фракції Монастирський повідомив, що пропозиція очолити міністерство надійшла йому 13 липня зранку і він погодився.

“Я розумію, на яку жертву я іду, як людина, як особистість, як політик, але я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду”,– сказав Монастирський.

Монастирському 41 рік. Закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. Кандидат юридичних наук. Викладав в цьому ж навчальному закладі, очолював відділ з питань законотворчості і наукових експертиз. Працював юристом у компаніях «Hillmont Partners», «Global Ties KC», ТОВ «Лігал Консалтинг».

У Верховній Раді 8-го скликання Монастирський був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Антона Геращенка, теперішнього заступника голови МВС. Також Монастирський працював експертом з питань реформування правоохоронної та судової систем в аналітичному центрі «Український інститут майбутнього», одним із засновників якого є Геращенко.

У 2019 році його представили як експерта «Команди Зеленського» з питань реформування правоохоронної системи.

У 2020 році Монастирського обрали до Верховної Ради 9-го скликання від партії «Слуга народу» за номером 19 у списку. Тепер він є головою комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Згідно з аналітикою руху ЧЕСНО, станом на 24 липня 2020 року він був одним із народних депутатів, хто подав найбільше законодавчих ініціатив.